Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Do Pyrkonu Pozostało:
Strona główna » Czas i miejsce

Czas i miejsce

Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się Pyrkon 2019

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach

 

26-28.04.2019

 

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

52.404955,16.909732

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

Jak wejść na Pyrkon

Godziny działania kas:
Czwartek od  9:00 do 19:00.
Piątek od 10:00 przez 24 godziny na dobę aż do 15:00 w niedzielę.

W Holu Wschodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży.

W Holu Północnym znajdują się kasy oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).
W kasach w każdy dzień można kupić bilet na dowolny dzień imprezy (np. w czwartek można kupić bilet na sobotę).

Na teren Festiwalu wejść można od godziny 10:00 w piątek.

Także od godziny 10:00 w piątek otwarty jest Sleep Room.

 

Dojazd

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

POCIĄG

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP. Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.

AUTOBUS

Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową Avenida. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.

Koniecznie przeczytajcie o akcji „Bimba dla Pyrkonowiczów”

SAMOCHÓD

Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o miejsce parkingowe. Jeśli już jakieś znajdziecie, zapewne będzie ono płatne. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia.

SAMOLOT

Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Za dnia skorzystać możecie z autobusu linii 59, a w nocy linii 242 – oba zawiozą Was na Rondo Kaponiera. Z tego przystanku jest już bardzo blisko na teren MTP.

Poruszanie się po Poznaniu

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz – w przypadku autobusów nocnych – u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Bilety całodobowe skasowane w piątek po 20.00 są ważne do niedzieli do 00:00.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.

 

Oferty specjalne dla uczestników

Jeżeli na Pyrkon wybieracie się samolotem to mamy dla Was miłą niespodziankę! Lufthansa Group Partner Airlines, która oferuje pełen zakres globalnych tras łączących główne miasta na całym świecie ma dla Was specjalną ofertę! Bez względu na to czy do Fantastycznego Miejsca Spotkań wybieracie się z Los Angeles czy z Mediolanu z Lufthansą polecicie taniej.

Aby dokonać rezerwacji, należy kliknąć następujący link: www.lh.com/event-flight-booking i w polu “Offer for discounted flights” (Oferta lotów po obniżonych cenach) wprowadzić kod dostępu: PLZQWKE. Otworzy się platforma rezerwacji online, która automatycznie obliczy oferowaną zniżkę lub przedstawi jeszcze lepszą ofertę, jeśli dostępna będzie inna taryfa promocyjna.

UWAGA: Należy zezwolić na wyskakujące okienka, w przeciwnym razie okno platformy rezerwacji nie otworzy się.

Wspomniane promocyjne ceny są również dostępne za pośrednictwem biura podróży IATA/ARC. Biura podróży mogą uzyskać instrukcje dotyczące biletów, wysyłając e-mail na adres  lufthansa.mobility@dlh.de i podając kod dostępu w celu identyfikacji.

Bimba dla Pyrkonowiczów

Podróże po Poznaniu potrafią być wyzwaniem nie mniejszym niż wyprawa do Góry Przeznaczenia. Bilet normalny czy ulgowy? Strefa A, B czy C? Czy na Targi dojadę w dziesięć minut, czy w godzinę? Te pytania często dręczą uczestników, nie tylko tych spoza Poznania. Na szczęście istnieje na nie wspólna odpowiedź.

Jest nią „Bimba dla Pyrkonowiczów” – akcja przygotowana we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. W jej ramach każdy z Was będzie mógł za darmo korzystać z poznańskiej komunikacji miejskiej! Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie pyrkonowego identyfikatora – uprawnia on do bezpłatnego przejazdu wszystkimi autobusami i tramwajami na terenie Poznania oraz kilku okolicznych miejscowości. To znakomita opcja dla wszystkich, którzy zdecydowali się na nocleg poza Sleeproomem.

Nocujesz daleko od MTP, a wszystkie swoje oszczędności wolisz wydać w Krainie Wystawców zamiast na taksówkę? Zapoznaj się z regulaminem akcji i zapomnij o problemach z biletami!

Mapa Pyrkonu 2019

SZATNIE

Na terenie Festiwalu bezpłatne szatnie dla uczestników otwarte są w podanych niżej godzinach:

1. Szatnia w pawilonie 14 czynna jest non stop, od godziny 14 w piątek (26.04.2019) do 18 w niedzielę (28.04.2019).

2. Szatnia w pawilonie 15 czynna jest w:

  • piątek (26.04.2019) od 14.00 do 24.00,
  • sobotę (27.04.2019) od 9.00 do 24.00,
  • niedzielę (28.04.2019) od 9.00 do 18.00.

3. Szatnia przy wejściu wschodnim oraz północnym czynna jest w:

  • piątek (26.04.2019) od 10.00 do 23.00,
  • sobotę (27.04.2019) od 9.00 do 23.00,
  • niedzielę (28.04.2019) od 9.00 do 18.00.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem korzystania z szatni