Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Czas i miejsce

Czas i miejsce

Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się Pyrkon 2023

Dwudziesta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach

16-18.06.2023

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

52.404955,16.909732

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Jak wejść na Pyrkon

Godziny działania kas:
Czwartek od  9:00 do 19:00.
Piątek od 12:00 przez 24 godziny na dobę aż do 15:00 w niedzielę.

W Holu Wschodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży.

W Holu Północnym znajdują się kasy oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).
W kasach w każdy dzień można kupić bilet na dowolny dzień imprezy (np. w czwartek można kupić bilet na sobotę).

Na teren Festiwalu wejść można od godziny 12:00 w piątek.

Na prawo od wejścia wschodniego znajduje się osobne wejście dla Pakietów Specjalnych.

Dojazd

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

POCIĄG

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP. Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.

AUTOBUS

Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową Avenida. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.

SAMOCHÓD

Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o miejsce parkingowe. Jeśli już jakieś znajdziecie, zapewne będzie ono płatne. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia.

SAMOLOT

Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Za dnia skorzystać możecie z autobusu linii 59, a w nocy linii 242 – oba zawiozą Was na Rondo Kaponiera. Z tego przystanku jest już bardzo blisko na teren MTP.

Poruszanie się po Poznaniu

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz – w przypadku autobusów nocnych – u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Bilety całodobowe skasowane w piątek po 20.00 są ważne do niedzieli do 00:00.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.