Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Czas, miejsce i nocleg

Czas, miejsce i nocleg

Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się Pyrkon 2024 oraz skorzystaj z naszej bazy noclegowej!

Dwudziesta druga edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach

14-16.06.2024

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

52.404955,16.909732

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

Mapa Pyrkonu 2024

Mapa Pyrkonu 2024

Jak wejść na Pyrkon

Godziny działania kas:
Czwartek od  9:00 do 19:00.
Piątek od 12:00 przez 24 godziny na dobę, aż do 15:00 w niedzielę.

1) W Wejściu Wschodnim i Zachodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży, wymiana działa w czwartek w godzinach 9:00-19:00, i w piątek od 12:00.

2) Osobne miejsce wymiany biletów dla Pakietów Specjalnych znajduje się w Wejściu Zachodnim.

W Wejściu Północnym znajdują się kasy do sprzedaży biletów oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).
W kasach w każdy dzień można kupić bilet na dowolny dzień imprezy (np. w czwartek można kupić bilet na sobotę).

W każdym z wejść znajdują się Kasy Pierwszeństwa, przewidziane dla osób z niepełnosprawnościami, ciężarnych, rodzin z dziećmi i Honorowych Dawców Krwi. Wszystkie oznaczone są specjalną ikoną.
W Wejściu Wschodnim (wymiana biletów kupionych online) znajdują się dwa takie stanowiska, w Wejściu Zachodnim (wymiana biletów kupionych online) dwa i w Wejściu Północnym (zakup biletów na miejscu) również dwa. W każdej z tych kas osoby o specjalnych potrzebach zostaną obsłużone poza kolejką.

Na teren Festiwalu wejść można od godziny 12:00 w piątek.

Po otrzymaniu identyfikatora możecie wchodzić i wychodzić dowolnym wejściem, tyle razy ile potrzebujcie. 🙂

Dojazd

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

POCIĄG

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP. Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.

AUTOBUS

Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową Avenida. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.

SAMOCHÓD

Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o bezpłatne miejsce parkingowe. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia, ale od strony ul. Głogowskiej znajduje się targowy parking PWK.

SAMOLOT

Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia pomiędzy lotniskiem a Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Poruszanie się po Poznaniu

Również w tym roku identyfikatory Pyrkonu działają jak bilety komunikacji miejskiej w autobusach i tramwajach na terenie stref. Przejazdy środkami komunikacji ZTM mogą odbywać się ramach stref A, B, C, D. Więcej na temat stref taryfowych na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/strefy-biletowe/

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz – w przypadku autobusów nocnych – u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Bilety całodobowe skasowane w piątek po 20.00 są ważne do niedzieli do 00:00.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.

How to Pyrkon?

Oddajemy też w Wasze ręce nasz krótki przewodnik po najważniejszych informacjach o Pyrkonie w formie pdf’a o wdzięcznym tytule How to Pyrkon!

Nocleg

Każdy poszukiwacz przygód musi w końcu zatrzymać się na chwilę, żeby zregenerować siły, spojrzeć na mapę swojej podróży i poznać innych bohaterów, którzy dzielą jego los. To już druga edycja Pyrkonu, podczas której przygotowaliśmy dla Was bezpieczną oazę spokoju, gdzie odpoczniecie od zgiełku miasta i festiwalu, ale nie utracicie fantastycznego ducha! Zwołajcie swoją drużynę i wyruszcie na Pyrcamp!

Pyrcamp przychodzi z pomocą!

Pyrcamp, festiwal Fantastyki Pyrkon 2023

Już w zeszłym roku połączyliśmy siły ze Scout Camp Poznań i wspólnie stworzyliśmy miejsce, w którym pyrcampowicze zjednoczyli się z naturą i swoim wewnętrznym bohaterem. 

A ponieważ lubimy dawać wybór – jeśli zdecydujecie się na nocleg na Pyrcampie, możecie wybrać swoją postać! Jesteście odważni i zawsze przygotowani, rozstawcie swój namiot i stwórzcie własny kawałek obozowiska od zera. Jeśli jednak wolicie mieć to z głowy – zespół Scout Camp Poznań przygotuje je dla Was! Wystarczy, że podczas rejestracji i zakupu biletu Pyrcampowicza* (Gdzie jeden bilet przypada na jedną osobę) zaznaczycie dodatkowe opcje, takie jak: 

  • Wynajem namiotu,
  • Śniadanie na terenie pola namiotowego,
  • Koszulka Pyrcamp (dostępna w przedsprzedaży)

*Zakup samego biletu „Pyrcampowicz” zakłada, że uczestnicy przyjeżdżają ze swoim namiotem.

Wybór należy do Was – albo spanko, albo zabawa trwa dalej!

Są bohaterowie, którzy potrzebują się wyspać, aby owocnie kontynuować swoje przygody. Ale są też tacy, którzy to właśnie w nocy harcują i bawią się w najlepsze! Z tego właśnie powodu na Pyrcampie możecie wybrać, w której strefie chcecie spać!

  • Strefa Relaksu  – Tutaj w nocy odzyskuje się energię do dalszych eksploracji. Odetchnijcie od zgiełku i wrzawy na oddalonej od centrum polanie namiotowej, gdzie w godzinach 23:00-6:00 obowiązuje cisza nocna.
  • Strefa Magii – Jak sama nazwa na to wskazuje, tutaj nocą dzieje się magia! Czarownice siedzą przy ogniskach, krasnale z elfami grają w kości, a bardowie próbują zachęcić publikę do wspólnego śpiewania. Jest to miejsce wręcz idealne do integracji! Z tego też powodu, cisza nocna obowiązuje tu krócej, bo w godzinach 2:00-6:00.

Ponadto na miejscu znajdziecie różnego rodzaju pomieszczenia sanitarne w liczbie dostosowanej do zarejestrowanych uczestników, strefę gastronomiczną, kawiarenkę, strzeżone miejsca ogniskowe, strefę gier i wiele więcej.

Miejsce i czas Pyrcampu

Scout Camp Poznań jest zlokalizowany zaraz obok Jeziora Strzeszyńskiego, z dala od zgiełku miasta i w otoczeniu zieleni. Choć może się wydawać, że to koniec świata – Pyrcamp jest świetnie skomunikowany z centrum!

Scout Camp Poznań znajdziecie pod adresem Koszalińska 32, 60-480 Poznań. Komunikacją miejską kierujcie się na przystanek “Strzeszynek”. Na Pyrcamp można przyjechać już 13.06 od godziny 18:00 i zostać do zamknięcia wydarzenia, 17.06 o 11:00.

52.4646771,16.8254926

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

Bilety i kontakt

Zbierzcie drużynę już dziś i dowiedzcie się, jak to jest być Pyrcampowiczem! Pierwsza pula biletów jest dostępna do końca roku na www.pyrcamp.pl. Co to znaczy? Spokojnie, biletów starczy dla każdego, jednak już niekoniecznie w najniższej cenie. 😉

Po udanej rejestracji oczekujcie na więcej informacji w mailu, a także w dedykowanej aplikacji (o której więcej informacji znajdziecie niżej) oraz pyrcampowych Social Mediach na Facebooku oraz Instagramie.

W przypadku rezygnacji z Pyrcampu, bilety nie podlegają zwrotowi. Istnieje natomiast możliwość przy uprzednim kontakcie z organizatorem na [email protected] o zmianę danych Pyrcampowicza.

Aplikacja Pyrcamp

W aplikacji znajdziecie oczywiście swój bilet na Pyrcamp (bez niego nie wejdziecie na teren Scout Camp Poznań!). A co prócz tego? Będzie tam przede wszystkim mapę terenu i przydatne informacje o Campie.

Aplikację możecie pobrać już dzisiaj!

🚩Google Play: Pyrcamp – nocleg Pyrkon – Aplikacje w Google Play

🚩App Store: Aplikacja Pyrcamp – nocleg Pyrkon w App Store (apple.com)

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.

Tak jest na Pyrcampie!