Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Strona główna » Czas i miejsce

Czas i miejsce

Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się Pyrkon 2024

Dwudziesta druga edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach

14-16.06.2024

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

52.404955,16.909732

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

Jak wejść na Pyrkon

Godziny działania kas:
Czwartek od  9:00 do 19:00.
Piątek od 12:00 przez 24 godziny na dobę, aż do 15:00 w niedzielę.

1) W Wejściu Wschodnim i Zachodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży, wymiana działa w czwartek w godzinach 9:00-19:00, i w piątek od 12:00.

2) Osobne miejsce wymiany biletów dla Pakietów Specjalnych znajduje się w Wejściu Zachodnim.

W Wejściu Północnym znajdują się kasy do sprzedaży biletów oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).
W kasach w każdy dzień można kupić bilet na dowolny dzień imprezy (np. w czwartek można kupić bilet na sobotę).

W każdym z wejść znajdują się Kasy Specjalne, przewidziane dla osób z niepełnosprawnościami, ciężarnych, rodzin z dziećmi i Honorowych Dawców Krwi. Wszystkie oznaczone są specjalną ikoną.
W Wejściu Wschodnim (wymiana biletów kupionych online) znajdują się cztery takie stanowiska, w Wejściu Zachodnim (wymiana biletów kupionych online) dwa i w Wejściu Północnym (zakup biletów na miejscu) również dwa. W każdej z tych kas osoby o specjalnych potrzebach zostaną obsłużone poza kolejką.

Na teren Festiwalu wejść można od godziny 12:00 w piątek.

Po otrzymaniu identyfikatora możecie wchodzić i wychodzić dowolnym wejściem, tyle razy ile potrzebujcie. 🙂

Dojazd

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

POCIĄG

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP. Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.

AUTOBUS

Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową Avenida. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.

SAMOCHÓD

Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o bezpłatne miejsce parkingowe. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia, ale od strony ul. Głogowskiej znajduje się targowy parking PWK.

SAMOLOT

Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Za dnia skorzystać możecie z autobusu linii 59, a w nocy linii 242 – oba zawiozą Was na Rondo Kaponiera. Z tego przystanku jest już bardzo blisko na teren MTP.

Poruszanie się po Poznaniu

Również w tym roku identyfikatory Pyrkonu działają jak bilety kuminikacji miejskiej w autobusach i tramwajach na terenie stref

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz – w przypadku autobusów nocnych – u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Bilety całodobowe skasowane w piątek po 20.00 są ważne do niedzieli do 00:00.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.

How to Pyrkon?

Oddajemy też w Wasze ręce nasz krótki przewodnik po najważniejszych informacjach o Pyrkonie w formie pdf’a o wdzięcznym tytule How to Pyrkon!