Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Zostań gżadczem

Zostań gżadczem

W trosce o Wasze bezpieczeństwo podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Festiwalu.

Pyrkon odbędzie się w dniach 17-19.06.2022

 Zgłoszenia wysłane w poprzednich latach zostaną usunięte. Jeśli chcesz przywdziać pomarańczową koszulkę podczas Pyrkonu 2022, pamiętaj, aby wysłać wtedy swoje zgłoszenie, kiedy ruszy formularz. Informacje o naborze gżdaczy pojawią się bliżej terminu imprezy.

Zasady wolontariatu

Co czeka Cię po wstąpieniu w szeregi wolontariuszy Pyrkonu:

 • Na Pyrkon wchodzisz za darmo.
 • W Gżdacz Roomie czeka na Ciebie Twoja koszulka gżdaczowa.
 • W pawilonie gastronomicznym zjesz codziennie obiad (a nocą, jeśli będziesz miał farta, załapiesz się na sławne tosty w Gżdacz Roomie).
 • W strefie wypoczynkowej znajdziesz przestrzeń dla gżdaczy do rozłożenia swojej karimaty oraz weźmiesz prysznic w kontenerze przeznaczonym wyłącznie dla wolontariuszy.

Czego potrzebujemy od Ciebie:

 • Ukończenia 16 lat w chwili rozpoczęcia Pyrkonu.
 • Jeśli jesteś niepełnoletni – koniecznie dołącz do zgłoszenia zgodę opiekuna prawnego. Bez niej będziemy musieli usunąć Twoje zgłoszenie. Zgodę możesz pobrać tu.
 • Twojej pomocy na Pyrkonie przez przynajmniej 18 godzin.
  Nie martw się – między Twoimi dyżurami ustawimy przynajmniej 8-godzinną przerwę, a jeden dyżur będzie trwał maksymalnie 6 godzin.
 • Na potrzeby układania przez organizatorów grafiku – dostępności czasowej przez cały czas Twojego pobytu na Pyrkonie.
  Przynajmniej dwa tygodnie przed Pyrkonem dostaniesz swój grafik, więc spokojnie będziesz mógł zaplanować, na które punkty programu będziesz mógł się wybrać.
 • Regularnego monitorowania Twojej skrzynki mailowej oraz podglądu zgłoszenia na stronie www – od momentu wypełnienia formularza do Twojego przyjazdu na Pyrkon.
  Jest to bezwzględnie ważne! Chcemy przygotować Cię jak najlepiej na to, co czekać Cię będzie w trakcie Festiwalu, więc co jakiś czas prześlemy Ci paczkę informacji.
 • Odbierania telefonu od nieznanych numerów.
  Tak – wiemy, jak to brzmi 🙂 Niemniej, po przydzieleniu gżdaczy do poszczególnych zadań organizatorzy będą dzwonić do swoich wolontariuszy, aby potwierdzić ich uczestnictwo w Pyrkonie. Bądź więc gotów!

Zadania

Podczas wypełniania formularza wybierz, które zadania Cię interesują. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czego można się spodziewać po poszczególnych przydziałach, odezwij się do organizatorów i doświadczonych gżdaczy poprzez grupę fb Pyrkon Orange Power.

pyrkon gżdacz wolontariat wolontariusze poznań festiwal fantastyki Dodatkowo, jeśli jesteś w stanie, pamiętaj o zgłoszeniu swojej pomocy w Montażkonie – części Festiwalu, która zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego organizatora Kadr. Polega on na przygotowaniu całego terenu pod imprezę – dla nas jest to pracowity, ale niezwykle sentymentalny czas, ponieważ przez trzy dni możemy doświadczyć tego, jak od zera powstaje namacalny efekt roku pracy wszystkich twórców Pyrkonu.
Podobnie do poprzedniego roku, Montażkon trwa od wtorku do czwartku przed Pyrkonem. Wówczas przemierzać będziemy na naszych paleciakach i wózkach spokojny niczym tafla jeziora teren Targów. Jest to czas, gdy budujemy, rozkładamy i wyklejamy kilometry przestrzeni targowej bez martwienia się o tłum uczestników, który zaleje nasze królestwo dopiero w piątek.
(Niemniej, jeśli zastanawiasz się, czy rozstawiamy stoiska wystawców, odpowiedź brzmi: nie)
Poznaj splendor Montaż-konu i zgłoś się do pomocy w dni poprzedzające Pyrkon!

A wracając do spraw przyziemnych – potwierdzenie przyjęcia do grona gżdaczy dostaniesz bezpośrednio od organizatora, z którym będziesz współpracować, mailowo lub telefonicznie.

Jeszcze tylko kilka uwag i porad, zanim wypełnisz zgłoszenie na gżdacza:

 • Przy zaznaczaniu specjalizacji wypatruj uważnie pojawiających się okienek opisanych “Doświadczenie”. Wypełniając je podążaj za wskazówkami, które umieścliśmy pod znakiem zapytania.
 • Zaznacz, kiedy przyjeżdżasz i opuszczasz Festiwal. Jest to dla nas bardzo ważna informacja, dzięki której będziemy mogli ułożyć Twój grafik. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy przyjedziesz – zaznacz taki przedział, w którym na pewno będziesz dostępny na Festiwalu.
 • Pamiętaj o Montaż-konie! Zaznacz, czy możesz nam pomóc w dni przed i po Pyrkonie.
  Jeżeli nie jesteś pewien czy przyjedziesz, to poczekaj ze zgłoszeniem do czasu, aż się upewnisz. Gdyby Twoje plany związane z Festiwalem legły w gruzach, a wypełniłeś już formularz, niezwłocznie nas o tym poinformuj.

Wszelkie pytania kieruj do nas mailowo na kadry(at)pyrkon.pl

Uwaga! Nie każde zgłoszenie może zostać przyjęte. Zgłoszenia rozpatrywane są pod wieloma względami i możemy nie być w stanie wybrać wszystkich chętnych.