Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Rodzinny Pyrkon

Rodzinny Pyrkon

Chcesz przyjść na Pyrkon z dziećmi?

Nigdy nie byłeś na Pyrkonie z dziećmi i nie wiesz, czy Twoje pociechy lub Ty jako rodzic, znajdziecie na nim atrakcje dla siebie?

Znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na tej podstronie dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci zorganizować pobyt Twój i Twoich podopiecznych na naszym Festiwalu!

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2016, cosplay księżniczka Leia

Podstrona dla rodziców

Chcesz pojechać z dziećmi na Pyrkon po raz pierwszy? A może Twoja pociecha chce wybrać się sama? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy podstronę Dla rodziców na któej znajdziesz najważniejsze informacje o samej imprezie – kto ją robi, jakie atrakcje są na niej dostępne, jak dbamy o bezpieczeństwie i wiele innych przedatnych informacji.

Najważniejsza zasada

Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi mieć pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

ZGODA DO POBRANIA

Bezpieczeństwo dzieci na Pyrkonie

Jeśli przyjeżdżasz na Pyrkon w towarzystwie swoich pociech, poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jak w łatwy sposób zadbać o ich bezpieczeństwo na naszej imprezie.

Zalecamy aby ze względów bezpieczeństwa młodzież poniżej 13 roku życia przebywała na terenie festiwalu z opiekunem.

Opaski na numer telefonu

Zależy nam, aby każde dziecko przebywające na terenie  Festiwalu miało przy sobie numer telefonu do rodzica. W tym celu rodzic będzie mógł otrzymać opaskę, na której będzie można zapisać numer, po czym założyć dziecku na rękę.

Opaski można otrzymać w następujących miejscach:

  • w kasach w holu północnym,
  • w punktach wymiany biletów z przedsprzedaży w holu wschodnim
  • w każdym Punkcie Informacji,
  • w Biurze Festiwalowym (paw. 10),
  • w Bloku Dziecięcym (paw. 8A).

Zagubione dzieci

Jeśli w trakcie przebywania na Pyrkonie Twoja pociecha odłączy się od Ciebie, zwróć się do organizatorów w Biurze Festiwalowym w pawilonie 10. Nasi organizatorzy zaopiekują się Tobą i dołożą wszelkich starań, aby szybko zlokalizować zagubione dziecko.

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Biura Festiwalowego, nasłuchuj komunikatów z radiowęzła targowego oraz kontroluj, czy na Twojej komórce nie widnieją nieodebrane połączenia. Być może Twoje dziecko zostało już odnalezione i nasi organizatorzy próbują się z Tobą skontaktować.

Każdy z wolontariuszy przebywających na Pyrkonie jest wyczulony na to, aby zaprowadzić dziecko szukające swoich rodziców właśnie do Biura Festiwalowego.

Jeśli zaś spotkałeś na terenie Festiwalu zagubione dziecko i chcesz mu pomóc zlokalizować  rodziców – zwróć się do najbliższego Punktu Informacyjnego lub bezpośrednio do Biura Festiwalowego.

Bilety w niższej cenie!

Dzieci do 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu – dzieci, które w dniu wstępu na Pyrkon kończą 6 lat także mogą wejść za darmo. Z kolei dla uczestników od 6. do 12. roku życia włącznie przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie Kup bilet. Z powodów bezpieczeństwa nie można zakupić online biletów ulgowych. Będą dostępne w kasach w czasie trwania Festiwalu.

Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

Dbamy o odpowiednie treści

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Blok Dziecięcy

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2017, Blok Dziecięcy

Blok Dziecięcy to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (wszystkich, aż do 12 roku życia.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami.
Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci będą miały możliwość m.in. zabawy klockami i grania w gry, a najmłodsi (do 4 lat) znajdą tu specjalnie przygotowaną Strefę Fantastycznego Malucha z przewijakiem i piankowymi puzzlami. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

Dziecięcy cosplay

Pyrkon i wizyta w Bloku Dziecięcym to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

Mali Prelegenci

Od dwóch lat w ramach Bloku Dziecięcego tworzymy również cykl „Mali Prelegenci”, w którym to dzieci tworzą program dla swoich rówieśników. Wystąpienie Małego Prelegenta należy zgłosić przez formularz zgłaszania programu z odpowiednim wyprzedzeniem (więcej informacji o zgłaszaniu punktów programu pojawi się w styczniu).

Rejestracja i regulamin

Przy wejściu do Bloku obowiązuje rejestracja dzieci. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim maluchom, które przebywają pod naszą opieką.

Jeśli chcielibyście już dowiedzieć się co nieco o zasadach, jakie panują na Bloku Dziecięcym, to możecie zapoznać się z regulaminem Bloku Dziecięcego.