Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl

Strona główna » Rodzinny Pyrkon

Rodzinny Pyrkon

Chcesz przyjść na Pyrkon z dziećmi?

Nigdy nie byłeś na Pyrkonie z dziećmi i nie wiesz, czy Twoje pociechy lub Ty jako rodzic, znajdziecie na nim atrakcje dla siebie?

Znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na tej podstronie dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci zorganizować pobyt Twój i Twoich podopiecznych na naszym Festiwalu!

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2016, cosplay księżniczka Leia

Podstrona dla rodziców

Chcesz pojechać z dziećmi na Pyrkon po raz pierwszy? A może Twoja pociecha chce wybrać się sama? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy podstronę Dla rodziców, na której znajdziesz najważniejsze informacje o samej imprezie – kto ją robi, jakie atrakcje są na niej dostępne, jak dbamy o bezpieczeństwie i wiele innych przydatnych informacji.

Najważniejsza zasada

Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi mieć pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

ZGODA DO POBRANIA

Bezpieczeństwo dzieci na Pyrkonie

Jeśli przyjeżdżasz na Pyrkon w towarzystwie swoich pociech, poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jak w łatwy sposób zadbać o ich bezpieczeństwo na naszej imprezie.

Zaleca się, aby ze względów bezpieczeństwa młodzież od 13 roku życia przebywała na terenie festiwalu z opiekunem lub większą grupą rówieśniczą. Dzieci do 12 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy z osobą pełnoletnią (Rodzicem lub Opiekunem).

Opaski na numer telefonu

Zależy nam, aby każde dziecko przebywające na terenie  Festiwalu miało przy sobie numer telefonu do rodzica. W tym celu rodzic będzie mógł otrzymać opaskę, na której będzie można zapisać numer, po czym założyć dziecku na rękę.

Opaski można otrzymać w następujących miejscach:

  • w kasach w holu północnym,
  • w punktach wymiany biletów z przedsprzedaży w holu wschodnim i zachodnim,
  • W Strefie Dziecięcej (paw. PCC , poziom 0).

Zagubione dzieci

Jeśli w trakcie przebywania na Pyrkonie Twoja pociecha odłączy się od Ciebie, zwróć się do organizatorów w Biurze Festiwalowym w pawilonie 10. Nasi organizatorzy zaopiekują się Tobą i dołożą wszelkich starań, aby szybko zlokalizować zagubione dziecko.

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Biura Festiwalowego, nasłuchuj komunikatów z radiowęzła targowego oraz kontroluj, czy na Twojej komórce nie widnieją nieodebrane połączenia. Być może Twoje dziecko zostało już odnalezione i nasi organizatorzy próbują się z Tobą skontaktować.

Każdy z wolontariuszy przebywających na Pyrkonie jest wyczulony na to, aby zaprowadzić dziecko szukające swoich rodziców właśnie do Biura Festiwalowego.

Jeśli zaś spotkałeś na terenie Festiwalu zagubione dziecko i chcesz mu pomóc zlokalizować  rodziców – zwróć się do najbliższego Punktu Informacyjnego lub bezpośrednio do Biura Festiwalowego.

Bilety w niższej cenie!

Dzieci do 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu – dzieci, które w dniu wstępu na Pyrkon kończą 6 lat także mogą wejść za darmo. Z kolei dla uczestników od 6. do 12. roku życia włącznie przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie Kup bilet.

Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

Dbamy o odpowiednie treści

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Strefa Dziecięca

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2017, Blok Dziecięcy

Strefa Dziecięca to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (do 12 roku życia) i ich Rodziców/Opiekunów. W dwóch przygotowanych salach (Aula Kreatywności i Zakątek Twórczości) dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci do lat 4 a także ich Rodzice znajdą specjalnie przygotowaną Strefę Wypoczynkową z możliwością skorzystania z leżaków, zabaw klockami, piankowymi puzzlami czy grania w gry. Atrakcje i organizację czasu w Strefie Dziecięcej zapewniają zaproszeni Goście i profesjonalni animatorzy, zaś opiekę – przeszkoleni Wolontariusze (Gżdacze) i Organizator Strefy.

Dziecięcy cosplay

Pyrkon i wizyta w Strefie Dzieciecej to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

Rejestracja i regulamin

Dzieci wchodzą do Strefy Dziecięcej po uprzednim wypełnieniu przez Opiekuna/Rodzica specjalnie przygotowanego formularza rejestracyjnego. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom przebywającym pod naszą opieką. Stanowiska komputerowe do rejestracji Uczestników dostępne są przy wejściu na Strefę Dziecięcą. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć się więcej o zasadach, jakie panują na Bloku Dziecięcym, to możecie zapoznać się z regulaminem Bloku Dziecięcego.