Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Rodzinny Pyrkon

Rodzinny Pyrkon

Chcesz przyjść na Pyrkon z dziećmi?

Nigdy nie byłeś na Pyrkonie z dziećmi i nie wiesz, czy Twoje pociechy lub Ty jako rodzic, znajdziecie na nim atrakcje dla siebie? A może na odwrót! Twoje dzieci chcą odwiedzić ten zakątek fantastyki samodzielnie, ale nie jesteś pewien, jak je na to przygotować?

Znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na tej podstronie dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci zorganizować pobyt Twój i Twoich podopiecznych na naszym Festiwalu!

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2016, cosplay księżniczka Leia

Zgoda dla osób małoletnich

Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi mieć pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

How to Pyrkon?

Ponadto oddajemy w Twoje ręce nasz krótki przewodnik po najważniejszych informacjach o Pyrkonie w formie pdf’a o wdzięcznym tytule How to Pyrkon!

Dlaczego warto by dziecko przyjechało na Pyrkon?

Nasz festiwal skierowany jest do różnych grup wiekowych, a każda z nich znajdzie swój sposób na ciekawe spędzenie czasu na Pyrkonie. Przede wszystkim jest to idealna okazja, aby poznać więcej osób o podobnych zainteresowaniach, znaleźć nowe hobby, czy po prostu dobrze się bawić!

Wyjazd na Festiwal jest również okazją do nauki samodzielności, organizacji czasu, a także zarządzania budżetem. Ponadto Pyrkon daje możliwość zobaczenia z bliska, czym jest wolontariat i jak dobrowolne zaangażowanie setek osób potrafi stworzyć coś wyjątkowego.

Bezpieczeństwo dzieci podczas Festiwalu

Jeśli przyjeżdżasz na Pyrkon w towarzystwie swoich pociech, poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jak w łatwy sposób zadbać o ich bezpieczeństwo na naszej imprezie.

Zaleca się, aby ze względów bezpieczeństwa młodzież od 13 roku życia przebywała na terenie festiwalu z opiekunem lub większą grupą rówieśniczą. Dzieci do 12 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy z osobą pełnoletnią (Rodzicem lub Opiekunem).

Więcej informacji o bezpieczeństwie na Pyrkonie znajdziesz na stronie Bezpieczny Pyrkon.

Opaski na numer telefonu

Zależy nam, aby każde dziecko przebywające na terenie  Festiwalu miało przy sobie numer telefonu do rodzica. W tym celu rodzic będzie mógł otrzymać opaskę, na której będzie można zapisać numer, po czym założyć dziecku na rękę.

Opaski można otrzymać w następujących miejscach:

  • w Biurze Festiwalowym w Pawilonie 10;
  • W Strefie Dziecięcej (paw. PCC , poziom 0).

Zagubione dzieci

Jeśli w trakcie przebywania na Pyrkonie Twoja pociecha odłączy się od Ciebie, zwróć się do organizatorów w Biurze Festiwalowym w pawilonie 10. Nasi organizatorzy zaopiekują się Tobą i dołożą wszelkich starań, aby szybko zlokalizować zagubione dziecko.

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Biura Festiwalowego, nasłuchuj komunikatów z radiowęzła targowego oraz kontroluj, czy na Twoim telefonie komórkowym nie widnieją nieodebrane połączenia. Być może Twoje dziecko zostało już odnalezione i nasi organizatorzy próbują się z Tobą skontaktować.

Każdy z wolontariuszy przebywających na Pyrkonie jest wyczulony na to, aby zaprowadzić dziecko szukające swoich rodziców właśnie do Biura Festiwalowego.

Jeśli zaś spotkałeś na terenie Festiwalu zagubione dziecko i chcesz mu pomóc zlokalizować  rodziców – zwróć się do najbliższego Punktu Informacyjnego lub bezpośrednio do Biura Festiwalowego.

Bilety w niższej cenie!

Dzieci do 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu – dzieci, które w dniu wstępu na Pyrkon kończą 6 lat także mogą wejść za darmo. Z kolei dla uczestników od 6. do 12. roku życia włącznie przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie Kup bilet.

Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

Dbamy o odpowiednie treści

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Strefa Dziecięca

Rodzinny Pyrkon, Pyrkon 2017, Blok Dziecięcy

Strefa Dziecięca to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (do 12 roku życia) i ich Rodziców/Opiekunów. W dwóch przygotowanych salach (Aula Kreatywności i Zakątek Twórczości) dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci do lat 4 a także ich Rodzice znajdą specjalnie przygotowaną Strefę Wypoczynkową z możliwością skorzystania z leżaków, zabaw klockami, piankowymi puzzlami czy grania w gry. Atrakcje i organizację czasu w Strefie Dziecięcej zapewniają zaproszeni Goście i profesjonalni animatorzy, zaś opiekę – przeszkoleni Wolontariusze (Gżdacze) i Organizator Strefy.

Dziecięcy cosplay

Pyrkon i wizyta w Strefie Dziecięcej to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

Rejestracja i regulamin

Dzieci wchodzą do Strefy Dziecięcej po uprzednim wypełnieniu przez Opiekuna/Rodzica specjalnie przygotowanego formularza rejestracyjnego. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom przebywającym pod naszą opieką. Stanowiska komputerowe do rejestracji Uczestników dostępne są przy wejściu na Strefę Dziecięcą. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć się więcej o zasadach, jakie panują na Bloku Dziecięcym, to możecie zapoznać się z regulaminem Bloku Dziecięcego.

Przydatne dokumenty przed i na festiwalu:

Co rodzice mówią o Pyrkonie

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest covidowo bezpieczne, to puść je, a najlepiej jedź razem z nim na festiwal! Ruszcie na Pyrkon z założeniem, że szukacie dla siebie nowych planszówek, gier fabularnych, interesujących seriali i książek. Załóżcie, że szukacie nowego hobby i że poznacie nowych ludzi w festiwalowym games roomie. Za parę miesięcy rodzinne wieczory przy planszówce, albo granie online z ludźmi poznanymi na Pyrkonie może być istotną częścią waszego życia. Szukanie zajęcia i hobby w dobie pandemii jest jak szykownie zapasów na zimę.

Kamila „Favi” Zalewska-Firus, fajerboljunior.pl

Pyrkon to wydarzenie absolutnie wyjątkowe. Wydarzenie wyjątkowo przyjazne, pozytywne i zupełnie pozbawione elementów agresji. Powód jest prosty – przychodzą tu wspaniali ludzie. Weseli, uśmiechnięci, pozytywnie zakręceni. Przychodzą, bo mają pasję, hobby. Chcą spędzić te 3 dni dobrze się bawiąc w klimatach, światach, czy uniwersach, które kochają. Często gdy spotykają się kibice dwóch przeciwnych drużyn piłkarskich, to dochodzi do bójki. Na Pyrkonie, gdy spotykają się fani różnych, przeciwnych światów, to zaczynają… razem tańczyć, śmiać się, robić wspólne zdjęcia i wygłupiać się, po czym przybijają sobie piątkę i idą się bawić dalej. Nierzadko razem. 
Od kilku lat przychodzę na Pyrkon z moimi dziećmi i jest to jedno z najważniejszych wydarzeń roku. Dzieci rosną i coraz więcej czasu spędzają tu już same, ze swoimi znajomymi – spacerują, oglądają, grają w planszówki, czytają komiksy, po prostu świetnie spędzają czas. Ja również, bo wiem, że są bezpieczne.

Maciej ZUCH Mazurek, zuch.media