Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » FAQ dla Gżdaczy

Jeśli w poniższym FAQ nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, napisz na kadry(at)pyrkon.pl

Gżdacz (inaczej: helper, gopher, aide-de-con) to wolontariusz odpowiedzialny za pomoc organizatorom we wszelkich pracach od działań operacyjnych po taktyczne z zakresu logistyki, wyposażenia i sprzętu sal, techniki, obsługi uczestników Festiwalu, informacji, akredytacji i innych zajęć koniecznych do sprawnego funkcjonowania i przebiegu Festiwalu.

Gżdacze odgrywają kluczową rolę w płynnym przebiegu całej imprezy. Dołączając do nich, będziesz miał okazję przekonać się, jak wygląda organizacja naszego Festiwalu od kuchni, poznasz ludzi, którzy biorą udział w tym procesie, nawiążesz znajomości na całe życie oraz  będziesz miał wpływ na jakość całego Festiwalu. Pamiętaj, że Pyrkon nie może funkcjonować bez osób, które wkładają w niego energię, czas i entuzjazm.

Aby zostać gżdaczem należy zarejestrować się na stronie www.pyrkon.pl oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu przycisku „Zostań gżdaczem”. Zalecamy również dołączenie do grupy Pyrkon Orange Power na facebooku, która zrzesza wolontariuszy Pyrkonu z całej Polski. Są tam publikowane wszystkie newsy dotyczące gżdaczy na Pyrkonie.

Od 10.02.24.

Jeśli nie widzisz przycisku, może to oznaczać, że termin na przyjmowanie zgłoszeń upłynął lub jeszcze się nie zaczął.

Jeśli z chwilą rozpoczęcia się Pyrkonu nie masz ukończonych 16-tu lat, to ze względu na wewnętrzne zasady naszej imprezy nie możemy przyjąć Twojego zgłoszenia.

Do końca marca. Termin zgłoszeń na Pyrkon 2024 niestety już upłynął

Wszyscy, którzy zgłoszą się na gżdacza, otrzymają informację, czy zostali przyjęci do końca kwietnia 2024

Oto lista przywilejów, jakie czekają każdego gżdacza:

  • wejście na Festiwal za darmo – odbiór akredytacji w dedykowanej kasie,
  • koszulka gżdaczowa,
  • obiady przez trzy dni Festiwalu.

W naszej współpracy będziemy potrzebować od Ciebie następujących rzeczy:

  • odbycia przynajmniej 12 godzin dyżuru,
  • na potrzeby układania grafiku – Twojej dostępności od momentu przyjazdu na Pyrkon do jego opuszczenia,
  • regularnego sprawdzania maila oraz zapoznania się z udostępnionymi Tobie materiałami.

Oczywiście. Każdy Twój dyżur będzie trwał maksymalnie 6 godzin, a pomiędzy kolejnymi dyżurami będziesz miał przynajmniej kilkugodzinną przerwę. Swój grafik poznasz na początku czerwca, więc będziesz mógł spokojnie zaplanować swój czas na Pyrkonie.

Wszystkie pola oznaczone gwiazdką są konieczne do przesłania formularza. Większość pól ma także podpowiedzi, co powinno się w nich znaleźć.

Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zapytać Specjalistów od Wolontariatu na kadry(at)pyrkon.pl lub innych Gżdaczy na gruie FB Pyrkon Orange Power.

Sprawdzaj regularnie maila i odbieraj swój telefon. W przypadku przyjęcia Cię do grona gżdaczy jeden z organizatorów skontaktuje się z Tobą, z informacją o tym, z jakimi zadaniami przyjdzie Ci się zmierzyć na Pyrkonie. Niezależnie od tego – najpóźniej do końca kwietnia otrzymasz maila z informacją o ewentualnym przyjęciu lub odrzuceniu kandydatury.

W przypadku chęci dokonania jakichkolwiek zmian w wypełnionym zgłoszeniu, zgłoś się mailowo na kadry(at)pyrkon.pl. Podgląd Twojego zgłoszenia będzie dostępny w opcjach konta użytkownika na stronie Pyrkonu, więc będziesz mógł monitorować na bieżąco dokonane zmiany.

Osoby, które zostaną zaangażowane do pomocy we wtorek, środę lub czwartek, mogą liczyć na zorganizowany przez nas nocleg w Domu Harcerza.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz drogą mailową indywidualny link, dzięki któremu będziesz mógł kontrolować status swojego zgłoszenia.

Po zamknięciu formularza gżdaczowego, organizatorzy Pyrkonu przystąpią do tworzenia grafiku gżdaczowego. W międzyczasie wszyscy gżdacze dostaną dalsze instrukcje drogą mailową.

Jako gżdacz wchodzisz za darmo. Koniec zwrotów! Wystarczy, że zgłosisz się do specjalnej kasy i podasz swoje nazwisko – na jego podstawie otrzymasz swój identyfikator gżdaczowy.
Udaj się do Wejścia Północnego i wypatruj kasy oznaczonej jako ‘Gżdacz’.

Najpierw zajrzyj do Gżdacz Roomu i przybij piątkę organizatorom Kadr – tam otrzymasz swoją koszulkę gżdaczową oraz bony na obiady.
Później znajdź miejsce, w którym odbywać się będzie Twój dyżur. Instrukcję, jak zgłosić swoją obecność organizatorowi, otrzymasz przed Pyrkonem.

W celu odebrania koszulki gżdaczowej oraz swoich bonów na obiad skieruj swoje kroki do Gżdacz Roomu i zgłoś się do organizatorów ds. Gżdacz Roomu. Od nich otrzymasz swoje artefakty.