Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » O Pyrkonie… Czym jest Pyrkon?

O Pyrkonie… Czym jest Pyrkon?

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury poczuje, że znalazł swój skrawek nieba. To 56 godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata! To również zakupy u 280 wystawców mających w asortymencie nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby. Jednak przede wszystkim to Fantastyczne Miejsce Spotkań z magiczną atmosferą, którą możecie poczuć tylko tutaj i tylko przez trzy dni w roku!

Pyrkon 2019 – Jest na świecie takie miejsce

Jest na świecie Fantastyczne Miejsce Spotkań, gdzie co roku gromadzą się wspaniali, pełni zaangażowania i pozytywnych emocji ludzie – Wy! To dzięki Wam możem…

W 2019 roku 120 000 osób wybrało Pyrkon, kupując łącznie 52 000 biletów. Czy w tym roku i Wy chcecie odkryć, dlaczego to tak wyjątkowe miejsce?

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

Dlaczego warto być na Pyrkonie?

Festiwal posiada bogatą tradycję – w 2022 roku będzie miała miejsce już XX jubileuszowa edycja, podczas której i Wy możecie zapisać się na kartach fantastycznej pyrkonowej historii!

Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami i wystawami, spektakle teatralne, koncerty, pokazy, a także prestiżowy konkurs cosplay – Maskarada – który od lat jest doskonałym show uwielbianym przez uczestników Festiwalu. To również miejsce, w którym można spotkać ulubionych autorów książek, twórców gier, komiksów, RPG, influencerów i aktorów.

Czy na Pyrkonie można zostać czarodziejem?

Tutaj każdy z Was może być sobą, ale jeśli chce, może też przez chwile stać się kimś zupełnie innym – Harrym Potterem, Supermanem, Yennefer, księżniczką Leią czy nawet Pikachu. Dołączcie do barwnej grupy uczestników i podzielcie się swoją pasją z pyrkonowymi bratnimi duszami!

Na Pyrkonie możecie spędzać czas rodzinnie czy w gronie znajomych, ale też przyjechać sami po to, by nawiązać nowe znajomości. Niezmiennie od wielu lat na naszym festiwalu panuje ciepła i życzliwa atmosfera, a zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy są otwarci na ludzi i chętni do pomocy. Mimo wciąż rosnącej liczby uczestników nadal jest to również impreza, na której wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. Jeśli chcecie przeczytać, jak dbamy o bezpieczeństwo Pyrkonowiczów, zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem Pyrkonu.

Chcecie dowiedzieć się o nas więcej? Zobaczcie nasz profil na Facebooku i Instagramie!

Pyrkon. Ogromna liczba gatunków i ich migracja.

Co roku na terenie Poznania można zaobserwować niesamowite zjawisko migracji wielu gatunków 🧐Na teren Targów ciągną licznie magowie, wróżki, wampiry, elfy, …

Jakie atrakcje zapewnia Pyrkon?

 • 75 000 m2 powierzchni (tyle, co niemal 11 boisk piłkarskich) z dziesiątkami sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami.
 • ponad 900 punktów programu, w tym 12% programu w języku angielskim.
 • ponad 14 000 m2, na których prezentuje się 280 wystawców z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami, rękodziełami i innymi fantastycznymi przedmiotami.
 • Spotkania z niesamowitymi gośćmi! W ciągu ostatnich lat odwiedzili nas między innymi: Peter Watts, David Weber, Mark Rein Hagen, John Wick, John Layman, Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O’Doherty, Graham Masterton, Jarosław Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Nathaniel Buzolic, Timo Vuorensola, Felicia Day, Stan Sakai i Christopher Judge. Zobaczcie, kto będzie gościł u nas podczas najbliższej edycji!
 • Olbrzymi, otwarty całą dobę Games Room, w którym za darmo możecie wypożyczyć setki planszówek, a także nauczyć się, jak grać.
 • Wielką i wypasioną Strefę Gier Video z konsolami, turniejami, setkami starszych i całkowicie nowych tytułów, showroomami, strefą Indie Games oraz Retro.
 • Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.
 • Wystawy tworzone zarówno przez początkujących, jak i znanych w środowisku fantastycznym artystów.
 • Spektakle teatralne, koncerty, pokazy filmowe i sesje Q&A z gwiazdami fantastyki.
 • całodobową Strefę Fabularną z dziesiątkami larpów i sesji rpg prowadzonymi przez Dyżurnych Mistrzów Gry.
 • W pełni bezpieczny Blok Dziecięcy z rejestrowanymi wejściami i wyjściami, w którym znajdują się atrakcje dla najmłodszych Pyrkonowiczów oraz Świetlica Fantastyczna, gdzie można zostawić dziecko pod opieką doświadczonych opiekunów i animatorów.
 • Maskaradę – wielki konkurs cosplay, podczas którego można zobaczyć kostiumy i występy najlepszych cosplayerów.

Pyrkon – Fantastyczne Miejsce Spotkań

Pierwszy Pyrkon miał miejsce w 2000 roku. Od tamtego czasu wiele rzeczy uległo zmianie. Zmieniła się skala wydarzenia, zmieniło się miejsce, zmieniła się fan…

O organizatorze

Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era” działa aktywnie ponad 20 lat gromadząc entuzjastów literatury, gier i filmów związanych z fantastyką. Podstawową działalnością Klubu jest obecnie organizacja Festiwalu Fantastyki Pyrkon, a także sesji RPG, spotkań z grami planszowymi oraz dyskusji literackich. Klub tworzy ponad 70 członków i sympatyków. Zapraszamy osoby w każdym wieku i z dowolnym obyciem z fantastyką oraz wszystkich mających ochotę poznać nowych ludzi, pracować społecznie na rzecz rozwoju kultury i dobrze się przy tym bawić! Więcej informacji znajdziecie na:

https://www.facebook.com/DrugaEra/
https://www.drugaera.org