Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ruszają kwalifikacje do Pyrkon K-pop Dance Cover Festival 2024! Ujawniamy pierwszego członka jury

Nadchodzi wydarzenie, na które czekają wszyscy fani K-popu! Podczas K-pop Dance Cover Festival Scena Plenerowa Festiwalu Fantastyki Pyrkon po raz kolejny rozbrzmi dźwiękami koreańskiego popu, a utalentowani tancerze z całej Polski zawalczą o podium. W tym roku o wynikach konkursu zadecyduje wyjątkowa obsada jury, której pełny skład poznacie już niebawem. Na razie ujawnimy wam pierwszą osobę, która oceni występ tegorocznych wykonawców – jest nią Anna Beker.

Pyrkon K-pop Dance Cover Festival 2024 – Konkurs tańca k-pop którego nie możecie przegapić!

Zeszłoroczna edycja Pyrkon K-pop Dance Cover Festival zgromadziła prawdziwe tłumy pod sceną. Prezentowaliście wspaniałe układy a rywalizacja była naprawdę zacięta. Jednak w tym roku liczmy, że dacie z siebie jeszcze więcej! Również walka będzie toczyć się o nawet zwiększoną stawkę – pula nagród wynosi 12 000 złotych. Chcecie spróbować swoich sił na scenie? Zbierzcie swoich przyjaciół i weźcie udział w kwalifikacjach! Wasza grupa może liczyć od 3 do aż 8 osób, a w finale udział weźmie do 16 grup.


Wszystkie niezbędne informacje odnajdziecie w >regulaminie wydarzenia<.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod >tym linkiem<.


Występ tancerzy oceni Anna Beker – specjalistka od tańca współczesnego na skalę światową

Na co dzień wykłada taniec musicalowy, jazzowy i współczesny na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Współpracuje z Korea Dance Association oraz FIDAF – Federation of International Dance Festivals. Wielokrotna jurorka konkursu tanecznego Korean International Modern Dance Competition oraz Korean International Contemporary Dance Competition w Korei Południowej. Stworzyła choreografię „Chopin meet Jazz” prezentowaną podczas Cheonan World Dance Festiwal w Korei Południowej.

Poza swoją działalnością w murach uczelni dzieli się wiedzą o tańcu również w ramach Jazz Dance Studio Anny Beker w Poznaniu oraz Flexi & Fusion Dance Group, którego przedstawiciele zdobyli, między innymi, Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej 2017 w Elblągu.

Choreograf Patos Potatos Dance Company, złotych medalistów podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca 2019 KTT w Kielcach. Organizatorka cyklu ArtWieczory – Spotkania ze Sztuką Tańca, oraz 11 edycji warsztatów Summer Intensive Dance Academy.

Tworzy również choreografię dla szkół baletowych w Polsce i za granicą. Jest też choreografką musicali, teledysków, spektakli teatralnych i tanecznych oraz programów telewizyjnych, takich jak “You Can Dance”, “Taniec z Gwiazdami TVN” oraz “Mam Talent”.

Absolwentka kierunku Taniec Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, stypendystka Stage de Danse Group des Huit we Francji. W 2023 otrzymała Nagrodę Specjalną za Wszechstronność Choreograficzną podczas Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych 2023 w Kołobrzegu, a także Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu za wybitną działalność dydaktyczną.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.