Fan Convention 13-15.06.2025 Poznan
en
Map Lineup Buy ticket

Strona główna » Media about Pyrkon

Media about Pyrkon

The 20th edition of Pyrkon has come to an end. The next one will take place on June 16-18, 2023. We very much hope not only to see as large and colorful a number of you next year, but we also hope that in a year you will have an equally fantastic time here!  

50 tysięcy gości, setki kostiumów, dziesiątki stoisk i jedna pasja: fantastyka. Poznań na trzy dni stał się stolicą dla wielu fikcyjnych światów. Wiedzieliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Pojechaliśmy, zobaczyliśmy i absolutnie nie żałujemy, bo Pyrkon 2019 był, mówiąc krótko, świetny!

Menway Interia.pl

Pyrkon, czy inne fantastyczne festiwale, to po prostu przestrzeń dla swobodnego wyrażania siebie, gdzie każdy, kto ma jakiegoś „bzika” może się tym pochwalić i wie, że nie zostanie za to skrytykowany.

– Marcin Zwierzchowski dla Newsweek

Kto nie był – niech żałuje i sprawdzi, co go ominęło. Zapraszamy na naszą galerię z zakończonego w niedzielę największego w Polsce festiwalu Fantastyki i Science Fiction.

Red Bull

Wiek, płeć i rodzaj zainteresowań nie mają na Pyrkonie – reklamującym się hasłem “fantastyczne miejsce spotkań” – żadnego znaczenia. Przez trzy dni można znaleźć dla siebie mnóstwo atrakcji, poznawać ludzi o podobnej pasji, wyjść z pełnymi torbami (i pustym portfelem) z hali targowej, brać udział w prelekcjach itd.

WP Film

Na Pyrkonie możecie także oddać krew i nauczyć się śpiewu etnicznego. Tutaj pokażą Ci jak przetrwać w dziczy i jak wypowiedzieć pierwsze zdanie po elficku. Przy odrobinie szczęścia można natknąć się na wesoły korowód Spider-manów, lub obserować przemarsz wojsk Imperium. Przebieg festiwalu nigdy nie jest do końca znany – kreatywność i wyobraźnia jego uczestników nie zna granic.

Benchmark

Fandom, acz dziś pewnie trafniej używać liczby mnogiej: fandomy, jak mu się przyglądam z zewnątrz, jawi mi się jako środowisko zbierające ludzi, którzy mają jakąś pasję – coś czytają, oglądają, grają, przebierają się, szyją stroje, kolekcjonują – i do tej pasji podchodzą z dużym zaangażowaniem. To wielce niejednorodna społeczność, dla której wybrane aspekty kultury stanowią bardzo ważną część życia, na tyle ważną, że poświęcają jej czas i pieniądze, a także identyfikują się i rozpoznają na podstawie tychże pasji.

Lubimyczytac.pl

Nawet, jeśli nie jesteście fanami konwentów, festiwali SF, zjazdów miłośników i tym podobnych zgromadzeń, to namawiamy, choć raz wybierzcie się na Pyrkon. Jest to bowiem to świetne miejsce, pełne pozytywnie zakręconych młodych ludzi, którym się chce. Chce im się przygotować strój, bawić na stoiskach z grami, zachwycać retro komputerami.

Chip

Zobaczenie jak każdy pasjonat anime, mangi, fantasy, czy czegokolwiek innego powiązanego z Pyrkonem mógł się tu uzewnętrznić było czymś naprawdę fajnym. Nikt nie wytykał się palcami, nikt się z nikogo nie śmiał, panowała tutaj prześwietna atmosfera, jakiej brakowało mi chociażby na PGA. Na halach mijałem rodziny, dzieci, starszych ludzi, impreza była dosłownie dla każdego.

HOW2PLAY

Chociaż trzy dni festiwalu były dość intensywne i wyczerpujące, po raz kolejny odniosłem wrażenie, że minęły wyjątkowo szybko i konwent trwał po prostu za krótko.

Ostatnia Tawerna

Atmosfera panująca na Pyrkonie jak zawsze była bardzo przyjemna. Uczestnicy nastawieni na miłe spędzenie czasu w gronie znajomych oraz nowo poznanych osób organizowali masę własnych miniimprez, śpiewogier przy akompaniamencie gitar klasycznych oraz wspólnych sesji zdjęciowych.

Konwenty Południowe

Atmosferę i magię, w jakie obfituje Pyrkon, trudno byłoby zmierzyć jakąkolwiek istniejącą miarą. Można więc liczyć, że choć zdjęcia oddadzą odrobinę niesamowitej aury corocznego święta fantastyki.

Kulturalne Media

Ostatnią relacje podsumowałam zdaniem, “Jak żyć po Pyrkonie”? Dzisiaj nie znam odpowiedzi na to pytanie, chyba długo będziemy dochodzić do siebie, bo koniec tego eventu zawsze pozostawia w nas pewną pustkę.

Ja, Rock!

Relacje znajdziecie również na YouTube!

Polsat Games:

Faux Paux | Tadeusz Zieliński i Radek Nałęcz | odc. 7 | Polsat Games

Prowadzący: Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński TV: Cyfrowy Polsat: 16 / Netia: 78 / UPC: 507, 563. Polsat Games. I wiesz co jest grane. 🎮 Polub, obserwuj, oglądaj: https://fb.com/polsatgames/ https://instagram.com/polsatgames/ https://twitter.com/polsatgames/ http://twitch.tv/polsatgames/ #polsatgames #fauxpaux FAUX PAUX 2019 Polsat Games 2019 Frenzy 2019

ARHN.EU: 

Tak było na Pyrkonie 2019!

Redakcję wspiera sklep OleOle!: http://bit.ly/GryiKonsoleOleOle Poznański festiwal fantastyki Pyrkon jest jednym z najważniejszych punktów imprezowych nie tylko fanów szeroko pojętego fantasy, ale również miłośników technologii, gier wideo, anime, sci-fi czy komiksów. Dla każdego coś miłego i tym razem również nie było inaczej!

NerdHub:

Pyrkon 2019 – festiwal na 50 000 osób!

Pyrkon 2019 się zakończył, pokazuję więc nieco tego jak było. A było grubo. Tym razem bez mojego gadania (niemal) za to z wieloma rzeczami, osobami i zjawiskami, które “wpadły mi w kamerę”.

Benchmarkpl:

Pyrkon 2019 – cosplay

► Nasza strona: http://www.benchmark.pl ► Subskrybuj: http://www.benchmark.pl/t/sub ► Facebook: https://facebook.com/benchmarkpl ► Instagram: https://www.instagram.com/benchmark.pl/ ► Twitter: https://twitter.com/benchmarkpl

Archill:

PYRKON 2019 – CLIP [COSPLAY]

Film z tegorocznego Pyrkonu, zapraszam do oglądania oraz komentowania. FB: https://www.facebook.com/ArchilVideo/ Instagram: https://www.instagram.com/archilus22/ Muzyka: Imagine Dragons – Believer https://www.youtube.com/watch?v=7wtfhZwyrcc

Popbookownik:

Pyrkon 2019 – relacja

Byliście na tegorocznym Pyrkonie? Bo my tak!