Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Na Pyrkonie wystąpi MindaRyn – wokalistka, którą możecie usłyszeć w niejednym anime

Podczas Pyrkonu 2024 na Scenie Plenerowej rozbrzmi muzyka z takich serii jak That Time I Got Reincarnated as a Slime, Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest albo ULTRAMAN BLAZER. Wszystko to za sprawą MindaRyn – wokalistki oraz tegorocznego gościa strefy Mangi i Anime.

Miłośnicy coverów piosenek z anime dobrze znają MindaRyn za pośrednictwem jej kanału na YouTube, gdzie opublikowała już ponad 100 aranżacji wokalnych. Utwory piosenkarki dotarły do ponad miliona słuchaczy uzyskując 120 milionów odsłuchań. Dokładnie 3 lata przed publikacją tego newsa, 18 listopada 2020 wydała w Lantis swój debiutancki singiel  “BLUE ROSE knows”, a zarazem ending do anime By the Grace of the Gods, ale to opening do drugiej części That Time I Got Reincarnated as a Slime – Season 2 ugruntował jej sukces, osiągając ponad 37 millionów wyświetleń.

W zdobyciu międzynarodowej sławy pomogło jej biegłe posługiwanie się trzema językami – nie tylko rodzimym tajskim, ale również japońskim oraz angielskim. Zarówno to, jak i jej obecność na wielu eventach związanych z anime, zjednało jej rzeszę fanów na całym świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Azji południowo-wschodniej, a teraz przyszedł czas na Polskę. Sama artystka przyznaje, że do tej pory nie była jeszcze w tej części świata i cieszy się na myśl o spotkaniu z polskimi fanami.

MindaRyn spełnia się nie tylko jako wokalistka pop-rockowa – realizując marzenie o pisaniu własnych utworów, nauczyła się również grać na gitarze. W wywiadzie dla MyAnimeList z 2022 r. opowiada jak zainspirowała się koncertem symfonicznym muzyki z NieR:Automata i wyczekuje okazji, by sama mogła zaśpiewać przy akompaniamencie orkiestry.

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu czeka nas energiczny performance przy dźwiękach dobrze znanych utworów z waszych ulubionych anime. Szykujcie lightsticki i do zobaczenia pod Sceną Plenerową.

Cały wywiad z MindaRyn dla MyAnimeList znajdziecie tu >klik!<

Jeśli chcecie być na bieżąco z poczynaniami naszego gościa, koniecznie śledźcie jej social media!

Instagram: >klik!<

Youtube: >klik!<

X: >klik!<

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.