Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie! Postacie na nowych plakatach!

W grudniu mogliśmy obejrzeć drugi film z najnowszej trylogii, a już za miesiąc czeka nas premiera kolejnej produkcji, której akcja ma miejsce w odległej galaktyce. Jak to się stało, że Han Solo został przemytnikiem?

Han Solo shot first!

Wokół filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie narosło wiele kontrowersji. Nic dziwnego, w końcu trudno wyobrazić sobie, że najsławniejszego przemytnika w gwiezdnowojennym uniwersum miałby zagrać ktoś inny niż Harrison Ford. Niezadowolenie budzi jednak nie tylko obsada, ale i sam fakt tworzenia kolejnych spin-offów do znanej serii.

Niezależnie jednak od naszych preferencji, prace nad produkcją dobiegły końca, a od jej premiery dzieli nas niemal dokładnie miesiąc. Nic zatem dziwnego, że machina promocyjna poszła w ruch. W efekcie pojawia się coraz więcej materiałów zachęcających do obejrzenia filmu. Tym razem światło dzienne ujrzało pięć plakatów, na których możecie zobaczyć główne postacie.

Reżyserem jest Ron Howard. Za scenariusz odpowiada Lawrence Kasdan (ma na swoim koncie scenariusze do trzech innych produkcji z tego uniwersum: Imperium kontratakuje, Powrotu Jedi oraz Przebudzenia Mocy) oraz jego syn – Jon Kasdan.

W filmie wystąpią: Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Emilia Clarke (Qi`Ra), Woody Harrelson (Tobias Beckett), Paul Bettany (Dryden Vos), Joonas Suotamo (Chewbacca) oraz wielu innych mniej lub bardziej znanych aktorów.

Zobaczcie najnowsze plakaty:

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie zagości na ekranach polskich kin już 25 maja!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.