Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Mamy to! Znamy wyniki konkursu „Pyrkonowa Strefa Naukowa”! 

Etap głosowania na zgłoszone do konkursu prelekcje już się zakończył, a my znamy wyniki rywalizacji i wiemy, kto poprowadzi swój punkt programu w Strefie Naukowej na Pyrkonie 2024. Jesteście ciekawi?

Tego jeszcze nie było!

Udział w konkursie zadeklarowało troje pasjonatów nauki, którzy łącznie zgłosili cztery tematy prelekcji, przedstawiając je w krótkich filmikach. Nasi uczestnicy cierpliwie czekali na wyniki ankiety, bo to Wy decydowaliście o tym, jaki punkt programu usłyszymy podczas Pyrkonu 2024. 

I oto są wyniki!

Nie zgadniecie jednak, co się stało! 

W tym roku – po raz pierwszy w historii konkursu “Pyrkonowa Strefa Naukowa” – dwa tematy prelekcji uzyskały taką samą liczbę Waszych głosów! Oba zgłoszone zostały przez uczestniczki, które od samego początku głosowania aż do jego zamknięcia szły łeb w łeb. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy zatem, że… 

… mamy dwie zwyciężczynie! 

W związku z tym, że dwie prelekcje uzyskały identyczną liczbę głosów, podczas Pyrkonu 2024 usłyszymy dwa zwycięskie punkty programu: 

  • Maja Rosińska „Psychologia ubioru – czyli co mówi o nas szata i czy naprawdę nie zdobi człowieka.”
  • Karolina Szybińska „Czy podczas przyszłych wojen będą walczyć ludzie, czyli jak rozwój SI wpływa na bezpieczeństwo międzynarodowe?”

Obie prelekcje zdobyły po 38% głosów. Kolejne było wystąpienie Mikołaja Wleklińskiego “Nieznane teorie spiskowe w Lotnictwie i nie tylko”, które zdobyło 16,4% Waszych głosów, a na końcu druga prelekcja Mikołaja – “Spokojnie, to tylko awaria” z 7,7% głosów. 

Jeśli chcecie bliżej zapoznać się tematem prelekcji, to koniecznie zerknijcie do poprzedniego posta konkursowego, gdzie zamieściliśmy filmy naszych uczestników! 

Naszym zwyciężczyniom z całego serca gratulujemy! Ogromnie dziękujemy też wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie “Pyrkonowa Strefa Naukowa”. 

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.