Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Victoria Holmes po raz kolejny odwiedzi Strefę Literacką!

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto kryje się za pseudonimem Erin Hunter i tworzy znaną serię „Wojownicy”? Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieć świetną okazję, by się przekonać. Odwiedzi nas bowiem Victoria Holmes – jedna z autorek tego poczytnego cyklu.

Victoria Holmes jako Erin Hunter

Vicky jest redaktorką serii „Wojownicy”, której dwa pierwsze tomy ukazały się na polskim rynku wydawniczym w 2004 roku nakładem Wydawnictwa Amber. Aktualnie cykl ukazuje się dzięki Wydawnictwu Nowa Baśń, sukcesywnie wydającemu kolejne części. Victoria Holmes tworzy zarys fabuły, odpowiada za jej ciągłość i ogólną spójność, a także wymyśla tytuły książek, historię zaś spisują Kate Cary oraz Cherith Baldry. Pseudonim “Erin Hunter”, pod jakim ukazuje się seria „Wojownicy”, to także jej pomysł. 

Urodziła się w angielskim hrabstwie Berkshire i dorastała na farmie, gdzie od drugiego roku życia uczyła się jazdy konnej. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Oksfordzkim, a po jej ukończeniu zrobiła sobie rok przerwy, by pracować z końmi. Miała też epizod pracy jako nauczycielka angielskiego, szybko jednak odkryła, że to nie dla niej. Została więc redaktorką Working Partners.

Już od najmłodszych lat uwielbiała czytać i tworzyć własne historie, nikogo nie powinno zatem zaskakiwać, że w końcu zajęła się tym zawodowo. Gdy była dzieckiem, jej rodzina oraz przyjaciele nazywali ją „myszą”, a jej imię – według oficjalnej strony „Wojowników” – to Mysia Łapa.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.