Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Adam Flamma prelegentem Bloku Gier Elektronicznych!

Pyrkon 2019 coraz bliżej, a więc kolejne bloki ruszają z ogłaszaniem swoich gości i prelegentów. Dziś swojego pierwszego prelegenta ma zaszczyt ogłosić Blok Gier Elektronicznych! To dobrze znany z poprzednich edycji Pyrkonu Adam Flamma. Co od niego usłyszycie w tym roku?

Prelekcje, które wygłosi Adam Flamma

Płotka, koty i inne zwierzaki w grach wideo

Od kilku lat gry wysokobudżetowe dają nam możliwość interakcji ze zwierzętami. Tak jak w świecie rzeczywistym, w grach również odrywają one coraz większą rolę. W trakcie prelekcji przyjrzymy się temu trendowi: z czego wynika, co wnosi do rozgrywki i zastanowimy się, czy każdy obecnie bohater musi mieć swojego pupila.

Papcio Kratos i inni – czemu ojcostwo w grach wideo jest trendy?

Od kilku lat branża gier regularnie serwuje nam wirtualne opowieści o ojcostwie. Skąd zainteresowanie tą tematyką i co mówi nam o projektowaniu gier oraz samych graczach? Na te i inne pytania odpowiedź przyniesie przegląd wirtualnych ojców.

Cóżeś nam uczyniła, Piaskownico – problemy z sandboxami w grach

Musi być sandbox – to hasło pada często przy tworzeniu gier AAA. Dlaczego wszyscy do tego dążą? Dlaczego mamy g

rowego bzika na punkcie dużych przestrzeni i jak to zmieniło branżę gier? W trakcie prelekcji rozprawimy się z odpowiedziami oraz mitami dotyczącymi dużych i otwartych światów.

Adam Flamma, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2019

Autor zdjęcia: Michał Hawełka

 

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, kim jest Adam Flamma

Adam Flamma – pasjonat gier, który od dawna propaguje wiedzę na temat wirtualnej rozrywki. Na co dzień wykładowca akademicki na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, pracujący z przyszłymi twórcami gier. Naukowo zajmuje się badaniem postaci w grach. Miłośnik wszystkiego, co związane z „Wiedźminem”. ma bzika na punkcie polskiego dubbingu i dobrych RPG-ów. W wolnej chwili zajmuje się światotwórstwem i narracją w grach wideo. Nie stroni od dobrego fantasy i piłkarskich autobiografii.

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love