Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zachwycająca wystawa Aldony Talarczyk

Kojarzycie lalki Dollfie, które zdobią półkę niejednego kolekcjonera? Mogą być słodkie, przerażające, ale na pewno zachwycają i oczarują każdego, kto rzuci na nie okiem! Na Pyrkonie po raz pierwszy będzie możliwość zapoznania się z nimi dzięki wystawie Aldony Talarczyk w Fantasium Creatium. Zajmuje się nie tylko kolekcjonowaniem ich, ale przede wszystkim samodzielnie wykonuje kreacje! Warto przyjrzeć się jej kolekcji, ponieważ kostiumy wykonywane są z pełną dokładnością i zaangażowaniem.

Aldona Talarczyk zajmuje się też strojami Królowej Amidali!

Zdjęcie wykonał Andrzej Jenek

Garderoba przygotowana dla Natalie Portman, która grała Królową Amidalę w Gwiezdnych Wojnach, robi ogromne wrażenie. Do jej stworzenia użyto kosztownych tkanin, inspirowano się tradycyjnymi ubiorami, w wielu przypadkach wykorzystano motywy typowe dla ubiorów historycznych z różnych okresów. W sumie wykonano około 40 kostiumów, dlatego nie dziwi fakt, że właściwie każda scena z udziałem Natalie Portman to scena prezentująca kolejną, jedyną w swoim rodzaju kreację. To bogactwo kolorów oraz form będzie można zobaczyć na własne oczy dzięki wystawie przygotowanej przez Aldonę Talarczyk. To artystka, która od kilku lat rekonstruuje stroje Królowej Amidali, spędzając nad każdym z nich mnóstwo czasu.

Zdjęcie wykonała Aldona Talarczyk

Choć do tej pory udało jej się odtworzyć zaledwie niewielką część zasobów z szafy Jej Wysokości, każdy z modeli na pewno przykuje Waszą uwagę na dłużej.
Ponadto, tym razem będzie można również obejrzeć kolekcję lalek BJD (Dollfie), zbieranych przez Aldonę od prawie 10 lat i z pasją ubieranych we własnoręcznie uszyte i starannie ozdobione kreacje. Serdecznie zapraszamy!

Warto zajrzeć na facebooka oraz instagrama Aldony, gdzie można wstępnie zapoznać się z jej pracami!

 

Awatar autora

O autorze

Paulina Kotlorz

Lubię kocyk, herbatę, kotki i czekoladę.