Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Aleksandra „Shappi” Tora dołącza do grona prelegentów zapraszanych Bloku Fantastyki Dalekowschodniej

Pasjonująca się cosplayem od 2009 roku Aleksandra „Shappi” Tora jest jedną z najbardziej doświadczonych i najdłużej zajmujących się odtwarzaniem strojów postaci z gier, filmów, książek i seriali osób w Polsce. Jest również autorką licznych poradników dla twórców kostiumów na YouTube.

Aleksandra "Shappi" Tora, cosplay, Mercy, Overwatch, Blok Fantastyki Dalekowschodniej, pyrkon, prelegent, studio zahora

fot. Studio Zahora

Aleksandra „Shappi” Tora nie tylko wykonuje wspaniałe cosplaye, ale też pomaga w ich tworzeniu początkującym twórcom

Aleksanrda "Shappi" Tora, cosplay, Kayle, League of Legends, Blok Fantastyki Dalekowschodniej, pyrkon, prelegent, studio zahora

fot. Studio Zahora

Jej przygoda z cosplayem zaczęła się podczas konwentów mangi i anime. Przez wiele lat doskonaliła się w sztuce tworzenia kostiumów, ucząc się wielu nowych technik oraz stopniowo specjalizując w tworzeniu zbroi, skrzydeł i dużych rekwizytów. Jej ciężka praca zaowocowała wieloma ważnymi osiągnięciami. Miała przyjemność wygrać wiele krajowych konkursów cosplayowych, a także reprezentować Polskę na licznych międzynarodowych imprezach, nierzadko odnosząc spektakularne sukcesy i wracając do domu z prestiżowymi nagrodami.

Rozległą wiedzą na temat technik tworzenia strojów dzieli się na swoim kanale na YouTubie, na którym można znaleźć też filmiki przedstawiające jej bieżące projekty. Jeśli zaciekawiły Was jej zdjęcia, które prezentujemy tu dzięki uprzejmości Studia Zahora, koniecznie zaznajomcie się z tworzonymi przez Shappi nagraniami!

 

Awatar autora

O autorze

Jakub Orłowski