Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Andrzej Pilipiuk odwiedzi Pyrkon!

Andrzej Pilipiuk odwiedzi Pyrkon!

Wiadomość, na którą z pewnością czekali wszyscy wielbiciele słynnego wiejskiego egzorcysty, bimbrownika i kłusownika Jakuba Wędrowycza. Z ogromną przyjemnością informujemy, że również w tym roku na Pyrkon przybędzie doskonale Wam znany Andrzej Pilipiuk!

Andrzej Pilipiuk pyrkon Archeolog, regionalista, dziennikarz, pisarz

Andrzej Pilipiuk z wykształcenia jest archeologiem, z zamiłowania zaś regionalistą. Debiutował w 1996 roku opowiadaniem Hiena otwierającym cykl przygód Jakuba Wędrowycza. Długo szukał wydawcy na swój debiutancki zbiór, pracując dorywczo m.in. jako dziennikarz. Napisał pod pseudonimem 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika. Pod własnym nazwiskiem wydał 36 książek z szeroko pojmowanej fantastyki oraz zbiór felietonów podróżniczych „Raport z północy”. Jest też autorem publikacji regionalistycznych poświęconych historii i kulturze miasteczka Wojsławice.

Tagi: , , ,

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.


Komentarze