Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Autor „Komornika”, „Stalkera” i nie tylko- Michał Gołkowski na Pyrkonie 2022!

Michał Gołkowski, Pyrkon 2020, Pyrkon, Blok Literacki, Poznań, Fantastyczne Miejsce Spotkań
Foto (c) Wojciech Mądry

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy polskiej fantastyki. Autor 14 książek z aż pięciu różnych uniwersów, tworzący także felietony i eseje. Lingwista, symultaniczny tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego. Te wszystkie cechy uosabia Michał Gołkowski, który ponownie zawita na Festiwal Fantastyki Pyrkon!

Uznany w środowisku pisarzy fantastyki Gołkowski był wielokrotnie gościem naszego festiwalu. Jeśli chcecie zobaczyć jego poprzednie występy, to polecamy wam wywiad z 2019 r. albo prelekcję „Dzień dobry Neosybirsk”.

Tegoroczna edycja Pyrkonu będzie szansą na kolejne bliskie spotkanie z autorem, który zadebiutował w 2013 roku. To wtedy na półkach księgarni pojawiła się powieść „Ołowiany świt”, osadzona w świecie  S.T.A.L.K.E.R.a.  Gołkowski nie jest pisarzem jednowymiarowym. W swojej twórczości eksploruje wiele różnych konceptów, na przykład bawiąc się motywem biblijnej Apokalipsy w cyklu „Komornik”, czy pisząc alternatywną wersję historii w „Stalowych Szczurach”.

Jeśli wy również podobnie jak my nie możecie doczekać się spotkania z Michałem Gołkowskim, to koniecznie musicie wpaść na Pyrkon!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa