Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Autorka serii „Circus lumos” prelegentką Bloku Literackiego

Nie możecie się zdecydować, które punkty programu dodać do Waszej osobistej pyrkonowej listy? Poznajcie kolejną prelegentkę Bloku Literackiego – Aleksandrę Polak! Może to właśnie ona skradnie Wasze serca i to jej prelekcji koniecznie będziecie chcieli posłuchać? 🙂

Koreanistyka i zeszyty w kratkę

Aleksandra Polak Aleksandra Polak jest absolwentką koreanistyki oraz miłośniczką podróży dalekich i bliskich. Pierwszą powieść napisała w podstawówce w całkiem grubym zeszycie w kratkę, ozdabiając okładkę zawijasami wykonanymi korektorem. Kolejne były już grubsze niż nawet najgrubszy zeszyt w kratkę i nie widać na nich ani śladu korektora (przynajmniej gołym okiem 😀 ). Ma na swoim koncie dwie powieści z serii „Circus Lumos”Króla Kier i Perłową Damę. Książki opowiadają o Alicji, zwykłej uczennicy liceum, której życie zmienia się całkowicie, gdy spotyka tajemniczego Hadriana. Jest to moment, w którym musi zrozumieć, że świat pochłania ciemność, a pokonać może tylko swoją własną światłością – Sercem.

Obecnie autorka pracuje nad kolejną częścią cyklu.

Stąpająca po ziemi (twardo) i po Gdańsku (często)

Aleksandra jest zakochana w urokliwych zakątkach Gdańska, spaceruje pomiędzy jego wąskimi ulicami, starając się notować wszystkie pomysły, światy i sceny, które ożywają w jej głowie. Gdy pisze, porzuca rzeczywistość, lecz poza tymi incydentami stara się twardo stąpać po ziemi. Najchętniej czyta Johna Greena i Carlosa Zafona, z sentymentem powraca do Harry’ego Pottera. Uparcie wierzy w magię i spełnianie marzeń, uśmiech traktuje jako lek na wszystkie zmartwienia.

Koreańskie potwory i spółka, czyli o prelekcji

 Na Pyrkonie będziecie mieli okazję nie tylko zdobyć autograf Aleksandry, ale także wysłuchać jej prelekcji na temat najciekawszych bóstw i potworów wierzeń koreańskich. W czasie prelekcji będziecie mogli także dowiedzieć się, co kultura popularna nieustannie zapożycza z dawnej wiary. Zapraszamy!

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.