Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Literacki z kolejnym gościem – Arturem Olchowym!

Pyrkon zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym Blok Literacki ogłasza swojego kolejnego gościa! Będzie nim Artur DZIKOWY Olchowy, autor nominowanej do Nagrody im. Zajdla Czarownicy znad Kałuży oraz wielu opowiadań i felietonów. Akcja powieści Czarownica znad Kałuży rozgrywa się po III wojnie światowej i opowiada o tytułowej Czarownicy, której w walce o swoją małą ojczyznę i jej mieszkańców przyjdzie zmierzyć się z nie tylko z szalonymi ludźmi, ale też z własną starością, chorobą i sumieniem.

Kim jest Artur DZIKOWY Olchowy? 

O samej Czarownicy znad Kałuży już nieco wiemy, pora zatem przedstawić jej autora! Artur DZIKOWY Olchowy to zwierz fandomowy i emerytowany organizator konwentów. Obecnie na głębokiej prowincji ratuje przed zapomnieniem mazurskie dziedzictwo. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.