Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Naukowy ogłasza kolejnego gościa! Na tegorocznym Pyrkonie pojawi się Mikołaj Kołyszko!

Nie da się ukryć, że Blok Naukowy w tym roku zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko i przygotował dla Pyrkonowiczów ogrom atrakcji, zapraszając naprawdę ciekawe osobistości. Jedną z nich jest Mikołaj Kołyszko!

Człowiek wielu zajęć? 

Mikołaj Kołyszko Pyrkon

Mikołaj to nie tylko religioznawca, ale również założyciel Podcastu Religioznawczego, w którym stara się omawiać fascynujące zjawiska religijne w możliwie najbardziej obiektywny i bezstronny sposób. Jest także autorem książki „Groza jest święta”, horror-komediowej gry paragrafowej „Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają” oraz szamanistycznej serii gamebookowej „Tajemne Oblicze Świata”.

Gdyby tego było mało, to współpracował także z takimi czasopismami, jak: OkoLica Strachu, Magazyn Histeria oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomości24.pl. Jest również byłym redaktorem naczelnym portalu „CzytajPL.pl”, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz Magazynu „Masz Wybór”. Mikołaj piastuje też funkcję osobistego researchera mistrza kryminałów retro – Marka Krajewskiego. Został wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Mikołaj na Pyrkonie

Na tegorocznym Pyrkonie Mikołaj pojawi się z prelekcjami, które z pewnością zainteresują swoją tematyką wielu z was. Jedna z nich dotyczy bowiem demonicznej wiary dawnych Słowian, druga zaś poruszy tematykę zabójstw rytualnych na terenie Polski. Jeśli więc interesuje was ta tematyka, to koniecznie weźcie w nich udział!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.