Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Blok Naukowy ogłasza kolejnego gościa! Na tegorocznym Pyrkonie pojawi się Mikołaj Kołyszko!

Blok Naukowy ogłasza kolejnego gościa! Na tegorocznym Pyrkonie pojawi się Mikołaj Kołyszko!

Nie da się ukryć, że Blok Naukowy w tym roku zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko i przygotował dla Pyrkonowiczów ogrom atrakcji, zapraszając naprawdę ciekawe osobistości. Jedną z nich jest Mikołaj Kołyszko!

Człowiek wielu zajęć? 

Mikołaj Kołyszko Pyrkon

Mikołaj to nie tylko religioznawca, ale również założyciel Podcastu Religioznawczego, w którym stara się omawiać fascynujące zjawiska religijne w możliwie najbardziej obiektywny i bezstronny sposób. Jest także autorem książki „Groza jest święta”, horror-komediowej gry paragrafowej „Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają” oraz szamanistycznej serii gamebookowej „Tajemne Oblicze Świata”.

Gdyby tego było mało, to współpracował także z takimi czasopismami, jak: OkoLica Strachu, Magazyn Histeria oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomości24.pl. Jest również byłym redaktorem naczelnym portalu „CzytajPL.pl”, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz Magazynu „Masz Wybór”. Mikołaj piastuje też funkcję osobistego researchera mistrza kryminałów retro – Marka Krajewskiego. Został wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Mikołaj na Pyrkonie

Na tegorocznym Pyrkonie Mikołaj pojawi się z prelekcjami, które z pewnością zainteresują swoją tematyką wielu z was. Jedna z nich dotyczy bowiem demonicznej wiary dawnych Słowian, druga zaś poruszy tematykę zabójstw rytualnych na terenie Polski. Jeśli więc interesuje was ta tematyka, to koniecznie weźcie w nich udział!

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze