Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Co łączy Strefę Naukową i teorie spiskowe?

Być może trochę Was teraz zaskoczymy, ponieważ poprawną odpowiedzią jest Mikołaj Kołyszko, religioznawca i podcaster. Jest on założycielem Podcastu Religioznawczego i twórcą bestsellerowej serii podcastowej „Egzorcyzmy. Przerażająca historia Anneliese Michel” przygotowanej dla Empik GO. Tym razem Mikołaj, na którego prelekcje przybywacie tłumnie, domagając się więcej i więcej, opowie Wam co nieco o teoriach spiskowych. Jest na co czekać!

Słów kilka o Mikołaju Kołyszko

To nie tylko podcaster, jest również autorem książki „Groza jest święta”, horror-komediowej gry paragrafowej „Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają”, szamanistycznej serii gamebookowej „Tajemne Oblicze Świata” oraz współautorem gry „Frostpunk. Horyzont nadziei”. Współpracował m.in. z czasopismami: OkoLica Strachu, Magazynem Histeria oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomosci24.pl.

Co więcej, Mikołaj jest byłym redaktorem naczelnym kilku agencji pisarskich – portalu „CzytajPL.pl”, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz magazynu “Masz Wybór”.  Jest również researcherem mistrza kryminałów retro, Marka Krajewskiego. Został także wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.

Nie można również nie wspomnieć, że w ubiegłym roku Mikołaj Kołyszko otrzymał w Konwenciku najlepsze oceny prelekcji w Strefie Naukowej, co tylko podkreśla jego niezwykłą wiedzę i umiejętność przyciągania uwagi słuchaczy.

Jedno jest pewne – czeka nas niezapomniane spotkanie z Mikołajem podczas Pyrkonu 2024!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.