Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Fantastyczne premiery komiksów na Pyrkonie

Co na rynku wydawniczym piszczy? Na jakie nowości powinni czatować fani komiksów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie rozglądając się po licznych stoiskach Krainy Wystawców i słuchając prelekcji Bloku Komiksowego, ale są rzeczy, których naprawdę nie możecie przegapić! Przedstawiamy Wam zatem cztery fantastyczne premiery komiksów, które właśnie na naszym Festiwalu będą miały swój debiut!

CLIFTON, TOM 1

SCENARIUSZ: BOB DE GROOT, BÉDU (GOŚĆ PYRKONU), RYSUNKI: BÉDU, TURK

Pierwszy ze zbiorczych albumów kultowej serii opowiadającej o przygodach sławnego agenta MI5 i detektywa Cliftona! Publikacja zawiera cztery opowieści: Kidnaping, Czas przeszły złożony, Uszkodzona pamięć i Ostatni film. Autorem rysunków do trzech spośród czterech zawartych w albumie tomów przygód Cliftona jest znakomity belgijski grafik Bédu (Bernard Dumont), który zyskał w Polsce wielką popularność dzięki serii Hugo.

Wydawnictwo Egmont

 

GNAT, TOM 3 PRZYJACIELE I WROGOWIE, CZYLI ŻNIWA

SCENARIUSZ I RYSUNKI: JEFF SMITH (GOŚĆ PYRKONU)

Ostatni tom przygodowej sagi o Chwacie Gnacie i jego kuzynach. Gnat (Bone) to komiksowa saga fantasy, wydawana w latach 1991–2005. Jej autor, Jeff Smith, czerpał inspirację z wielu źródeł. Dzięki temu powstał ogromny, zachwycający świat, a pełne rozmachu przygody bohaterów zabarwione są ogromną dawką humoru. Komiksy z serii Gnat zdobyły wiele nagród, w tym najważniejsze wyróżnienia w branży: dziesięć Nagród Eisnera i jedenaście Nagród Harveya.

Wydawnictwo Egmont

 

MIECZ ARDEŃCZYKA

SCENARIUSZ I RYSUNKI: ÉTIENNE WILLEM (GOŚĆ PYRKONU)

Komiks inspirowany średniowiecznymi legendami, powieściami Alexandra Dumasa, a także filmami Disneya. Główny bohater – zając Garen – zafascynowany postaciami bohaterskich rycerzy, musi stawić czoła mocom zła, które chcą zawładnąć światem. Przy tej okazji przekona się, że nawet jeśli legendy pozostają żywe, to ich bohaterowie się starzeją, a zło nie zawsze musi przywdziewać czarną zbroję, w której tak łatwo je rozpoznać.
W polskim albumie znajdują się 4 tomy wydania oryginalnego.

Wydawnictwo Egmont

 

EX MACHINA, TOM 1

SCENARIUSZ: BRIAN K. VAUGHAN, RYSUNKI: TONY HARRIS (GOŚĆ PYRKONU), TOM FEISTER

Nowa seria łącząca kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską. Początek XXI wieku, Nowy Jork. Inżynier Mitchell Hundred ulega wypadkowi i w niewytłumaczalny sposób zostaje obdarzony mocą rozumienia mowy maszyn. Po udaremnieniu zamachu terrorystycznego zostaje bohaterem tłumów i postanawia ubiegać się o urząd burmistrza Nowego Jorku. Wierzy, że zdoła doskonale połączyć sprawowanie władzy z działalnością na rzecz społeczeństwa.  Komiks dla dorosłych.

Wydawnictwo Egmont

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love