Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Fenix Fatalist w podwójnej roli na Pyrkonie!

Prawdziwa cosplayowa bomba od Bloku Fantastyki Dalekowschodniej! Gościem podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 będzie ukraińska cosplayerka Fenix Fatalist! Podczas swojej wizyty opowie o biznesie w cosplayu w ramach anglojęzycznej prelekcji „Business in Cosplay”. To jednak nie koniec jej zajęć na Pyrkonie. Fenix Fatalist zasiądzie również w gronie sędziów Maskarady, gdzie fachowym okiem oceni przygotowane stroje.

Kilka szybkich faktów na temat Fenix Fatalist

Fen Fenix Fatalist, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 ix Fatalist to znana cosplayerka i wszechstronna artystka. Mieszka w Kijowie, gdzie zajmuje się cosplayem, muzyką i tworzeniem zdjęć.

W 2009 roku uczyniła z cosplayu swoje główne zajęcie, zakładając laboratorium kostiumowe FD STUDIO. Później zajęła się tworzeniem związanych z grami ubrań pod szyldem FD United. Obie firmy należą do holdingu FENINDOM. Obecnie Fenix podróżuje po całym świecie i wraz ze swoją ekipą pojawia się na różnych imprezach.

Po latach spędzonych na zajmowaniu się cosplayem zawodowo, Fenix Fatalist pomaga młodym twórcom w tworzeniu ich własnych firm poświęconych cosplayowi i tworzeniu kostiumów. Prowadzi też blogi i pisze artykuły o zarządzaniu przedsiębiorstwem i autopromocji.

Fenix Fatalist tworzy kostiumy na zamówienie, prowadzi imprezy, organizuje sesje i wiele więcej. Zawsze jest otwarta na nowe projekty i chętnie weźmie w nich udział wraz ze swoją ekipą. Od 2017 Fenix Fatalist zaczęła też śpiewać i pisać własne piosenki.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love