Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Gród Inicjatyw Fanowskich stoi przed Wami otworem! Co warto tam zobaczyć?

Strefa Inicjatyw Fanowskich na Pyrkonie to miejsce, w którym czeka na Was wiele niezwykłych atrakcji i wydarzeń. Przeżyjcie fantastyczną przygodę, rozwijajcie swoje zainteresowania i poznawajcie nowe obszary fantastyki wraz z innymi ugrupowaniami, organizacjami i stowarzyszeniami!

Fanowskich, czyli jakich? Koniecznie sprawdźcie program, aby się przekonać!

Każda z grup zapewnia różne atrakcje, które przybliżą Wam, czym dana organizacja się zajmuje. Oto kilka z nich, przy których z pewnością nie będziecie się nudzić.

Wielka Bitwa na poduszki!

Pamiętacie obowiązkową atrakcję noclegów z kolegami i koleżankami? Weźcie udział w Wielkiej Bitwie na poduszki, która odbędzie się w sobotę o 15:00 pod kierunkiem Klubu Kregulec. Będzie dużo śmiechu, zabawy, a przede wszystkim puchu i pierza. Nie dajcie się pokonać!

Warsztaty z tworzenia gier planszowych

Fani planszówek koniecznie muszą wziąć udział w warsztatach z tworzenia gier, które poprowadzą studenci kierunku Game Studies z Uniwersytetu Opolskiego. Łapcie okazję i poznajcie tajniki projektowania oraz stwórzcie własne unikalne gry, które dostarczą Wam godziny rozrywki.

Prezentacja biodruku 3D

Bądźcie świadkami innowacyjnej technologii biodruku, która otwiera nowe perspektywy w dziedzinie! Zobaczcie, jak drukuje się żywe tkanki, które mogą zostać użyte jako zastępstwo zwierząt laboratoryjnych lub też – na razie głównie w przyszłości – tworzenie sztucznych organów. Odwiedźcie studentów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, by dowiedzieć się więcej.

Kreatywna przestrzeń Mirror Cube

Nie możecie przegapić Mirror Cube, mobilnego centrum sztuki wizualnej! To fascynujący projekt, który zapewni Wam niezwykłe wrażenia artystyczne. Łączą światło, ruch oraz dźwięk. Odwiedźcie ich w Strefie Inicjatyw Fanowskich i przekonajcie się na własne oczy i uszy.

Gra Festiwalowa Rejects: The Trial

Jeśli jesteście fanami gier fabularnych, to gra festiwalowa przygotowana przez Rejects, LarpVenture i Violet Cosplay jest strzałem w dziesiątkę! Przenieście się do cyberpunkowego świata z musicalu Rejects i sprawdźcie się w roli edgerunnera.

No Title

1st single from the upcoming album „REJECTS” – JUNE, 2022 Available Everywhere https://e-muzyka.ffm.to/maromusicnevergiveup „Rejects” is a futuristic audio-musical created by Maro – Polish producer, DJ, sound engineer. It features artists from all over the world. The project is set in a fictional world, which is parallel to the reality we know.

Przestrzeń do nauki tańca z ogniem

Będzie gorąco, szczególnie przy atrakcji takiej jak ta! Odwiedźcie Strefę Inicjatyw Fanowskich, by pod czujnym okiem instruktorów nauczyć się kilku podstaw dotyczących tańca z ogniem. To jak, piszecie się na to?

LARPy, więcej LARPów, jeszcze więcej LARPów

Wspominaliśmy, że nie zabraknie LARPów? Wcielcie się w postacie z fantastycznych światów i wspólnie stwórzcie nowe historie. Uniwersów będzie sporo, dlatego nie zwlekajcie, weźcie swoich znajomych ze sobą i zanurzcie się w inną rzeczywistość! Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.