Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Hanna Kinder-Kiss porozmawia z wami głosem Asha Ketchuma z Pokemon!

Jak opisać osobę tak wszechstronną, że zdaje się łączyć niemożliwe nawet do przyrównania światy? Czasami rzeczywistość sama podsuwa przykłady niewiarygodnych kontrastów. Bo jak inaczej niż żywym kontrastem można nazwać osobę, która udzieliła głosu Ashowi Ketchumowi z Pokemon i Charliemu Brownowi, a jednocześnie dubbingowała postaci w Diablo II i Icewind Dale.

Hanna Kinder-Kiss – dubbingowiec do spraw specjalnych!

Hania Kinder-Kiss jest aktorką teatralną i dubbingową. Przed mikrofonem zadebiutowała jako Dorotka w japońskiej wersji „Dorotki w Krainie Oz”. W trakcie swojej kariery zagrała ponad 1000 ról, jednak największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Asha Ketchuma, w którego wciela się już ponad 20 lat. Publicznie deklaruje, że Ash jest jej animowanym alter-ego.

Nie tylko kreskówki

Jak wspomnieliśmy wyżej, głos naszej gościni został uwieczniony również w grach komputerowych. Wiecie już, że Hanię dało się usłyszeć w Diablo II, a dokładnie w rozszerzeniu Lord of Destruction, gdzie grała uwięzioną w lodzie Anyę. Podczas swoich przygód w Icewind Dale mogliście zawalczyć z nią, gdy wcielała się w dziwną małą dziewczynkę.

Pani Hanna występowała również na deskach teatrów Guliwer i Baj.
W ostatnich latach mogliście usłyszeć jej głos podczas kinowych seansów, w filmach takich jak Spider-Man: Homecoming, The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky oraz w szeregu filmów pełnometrażowych Pokemon, gdzie po raz kolejny wcielała się w postać ambitnego chłopca, który ma tylko jedno marzenie – złapać je wszystkie!

Hanię będziecie mieli okazję spotkać w Strefie Mangi i Anime podczas Pyrkonu 2024.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.