Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jacek Dukaj będzie gościem Strefy Gaming & Cosplay! A wraz z nim pojawią się także Michał Cetnarowski oraz Łukasz Orbitowski!

Jeśli myślicie, że pokazaliśmy już wszystko na co nas, to właśnie wyciągamy kolejnego asa z rękawa! Z przyjemnością ogłaszamy, że na tegorocznym Festiwalu pojawi się nie tylko Jacek Dukaj, ale również Michał Cetnarowski i Łukasz Orbitowski! 

Jacek Dukaj

Fot. Albert Zawada

Jacek Dukaj jest znanym prozaikiem, eseistą i krytykiem. To także jeden z najczęściej nagradzanych polskich pisarzy fantastycznych – wielokrotnie był laureatem nagród im. Janusza A. Zajdla, Nagrody Literackiej im. Jerzego Żóławskiego oraz Śląkf. Na swoim koncie ma także wiele nominacji do Paszportu „Polityki”, a także do nagrody literackiej Nike i Angelusa. Otrzymał również nagrodę Kościelskich oraz Europejską Nagrodę  Literacką.

Jest autorem m.in. „Czarnych oceanów”, „Innych pieśni”, „Perfekcyjnej niedoskonałości”, genialnego „Lodu”, „Wrońca”, „Starości aksolotla”, „Imperium chmur” oraz licznych opowiadań, z których jednym z najbardziej znanych jest „Katedra”.

Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski to pisarz, który na swoim koncie ma nie tylko powieści grozy, ale również te należące do – ukochanej przez nas – fantastyki. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, bo w swoim literackim dorobku ma również książki beletrystyczne, które porwały już nie jednego czytelnika. Spod jego pióra wyszły takie tytuły jak “Kult” oraz “Inna dusza”, zaś  maju tego roku ukazała się jego nowa książka „Chodź ze mną”. Kiedyś robił programy telewizyjne. Aktualnie podnosi ciężary, słucha metalu i jako czarny coach próbuje bawić ludzi.

Jest laureatem Paszportu „Polityki” oraz Nagrody im. Janusza A. Zajdla, był również nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz do Nagrody Literackiej Gdynia.

Michał Cetnarowski

Fot. Tomasz Frąckiewicz

Michał Cetnarowski zajmuje się „Nową Fantastyką”. Jako redaktor przygotował do druku ponad sto książek oraz kilka autorskich antologii. Ponadto pracuje nad serialami audio dla Storytel.pl.

Jest autorem m.in. „I dusza moja”, „Bestia najgorsza” czy komiksu „Liber Horrorum”. W ramach „Legend Polskich. Allegro” razem z Łukaszem Orbitowskim napisał „Wywiad z Borutą”, za który autorzy dostali nagrodę im. J. Zajdla.

Panel, który zapadnie Wam w pamięć! 

Wszyscy trzej autorzy wezmą udział w panelu „Żyjemy, by grać”, na który już teraz pragniemy Was wszystkich zaprosić. Z pewnością dowiecie się na nim więcej o Bellwether Rocks – funduszu stworzonego, aby tworzyć jakościowe produkcje growe oraz pomagać twórcom w realizacji ich ambitnych projektów. 

Nie zapomnijcie też o zabraniu książek autorów, bo nie zabraknie dyżuru autografowego, na którym będziecie mogli zdobyć podpisy twórców!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.