Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Wierzbicką – kolejnym fantastycznym gościem Strefy Literackiej!

Z radością informujemy, że Katarzyna Wierzbicka, autorka bestsellerowej serii urban fantasy – „Między światami”, pojawi się na Pyrkonie 2023. Znajdziecie ją w Strefie Literackiej, do której Was bardzo serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Wierzbicka

Katarzyna Wierzbicka – kim jest?

Katarzyna ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na Uniwersytecie Warszawskim, na rynku wydawniczym zadebiutowała zaś w 2019 roku bajką „O królewiczu, który się odważył!”, która wygrała konkurs Piórko organizowany przez Biedronkę.

Pierwszy tom serii „Tajne przez magiczne” został wydany w 2021 roku przez Wydawnictwo Spisek Pisarzy i przez cały rok zajmował wysokie pozycje w topce audiobooków Empiku w kategorii Fantastyka, a już w 2022 roku fizyczna wersja doczekała się dodruku.  Drugi tom – „To nie jest kraj dla słabych magów” – pojawił się w październiku 2022 roku i został uznany Książką Roku w plebiscycie Granice.pl w kategorii Fantastyka.

Poza pisaniem Katarzyna pracuje jako nauczycielka przedszkolna i jest mamą trójki dzieci, które uważa za wspaniałą inspirację do pisania o demonach. Uwielbia książki fantasy, podróżowanie oraz musicale.

Katarzyna Wierzbicka na Pyrkonie

Pyrkon to świetna okazja dla fanów fantastyki, aby poznać osobiście autokę swoich ulubionych książek. 

Katarzyna Wierzbicka będzie miała okazję opowiedzieć o swojej twórczości i podzielić się z czytelnikami swoimi inspiracjami. Nie przegapcie okazji, aby spotkać jedną z ciekawszych osobowości na polskim rynku wydawniczym!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.