Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Kolejni prelegenci w Bloku Naukowym! Powitajcie Michalinę Krakowiak i Bartosza Sołtysiaka

Kolejne wieści z Bloku Naukowego! Na Pyrkonie będą też z nami Michalina Krakowiak i Bartosz Sołtysiak, którzy udowodnią nam, że nauka wcale nie musi być nudna!

Michalina Krakowiak Bartosz Sołtysiak pyrkon Michalina Krakowiak – miłośniczka przyrody i science-fiction

Michalina Krakowiak jest studentką biotechnologii na Wydziale Biologii UAM, kierownikiem projektu naukowego realizowanego w Zakładzie Wirusologii Molekularnej UAM i zdobywczynią grantu w projekcie BESTStudentGRANT. Działa naukowo i popularnonaukowo w Sekcji Kultur in vitro Koła Naukowego Przyrodników.

Oprócz tego jest wielką miłośniczką przyrody i pragnie odkrywać organizmy żywe w makro- i mikroskali. Uwielbia przez podróże poznawać środowiska naturalne. Pasjonują ją biologia molekularna i genetyka. Zgłębia wiedzę w dziedzinie ekofizjologii oraz ekologii behawioralnej, a w szczególności interesuje ją behawior rozrodu. W laboratorium czuje się jak ryba wodzie, kiedy zaś nie spędza tam czasu, zaczytuje w literaturze science-fiction i fantastyce.

Bartosz Sołtysiak – pasjonat owadów i fantastyki

Bartosz Sołtysiak to student inżynierii biotworzyw na Wydziale Technologii Drewna UP w Poznaniu, który współpracuje naukowo z Zakładem Zoologii Ogólnej UAM – udziela się tam w projektach z zakresu entomologii.

Jest pasjonatem nauk przyrodniczych, zapalonym podróżnikiem i fotografem. Zajmuje się szeroko pojętą ekologią środowiskową i behawioralną, teoretyką leśnictwa oraz zoologią. Jego największą pasją są owady i inne lądowe bezkręgowce. Współpracuje ze znanymi polskimi entomologami, a w przyszłości planuje rozwijać swoją działalność w zakresie edukacji przyrodniczej. Jest też fanem fantastyki w każdej postaci!

Michalina i Bartosz na Pyrkonie poprowadzą prelekcję „Supermoce na sześciu nogach”. Co kryje się pod tym zagadkowym tytułem? Jest tylko jeden sposób, by się przekonać – bądźcie wtedy z nami!

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.