Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Kot, czarny długopis i Jaar, czyli Adam Faber prelegentem zapraszanym Bloku Literackiego

Wydaje się Wam, że o Bloku Literackim napisano już wszystko? Ha! Mamy dla Was niespodziankę – przedstawiamy kolejnego prelegenta zapraszanego, Adama Fabera.

Adam Faber, Kroniki Jaaru, Pyrkon 2018, Blok Literacki Pisarz związany z czarnymi długopisami

Adam Faber jest pisarzem powieści YA, który dzieli swój niewielki pokój z pewnym czarno-białym kotem i całym mnóstwem zmyślonych i niezmyślonych przyjaciół. Jeśli któryś z nich wpadnie akurat w nastrój do zwierzeń i zadręcza go swoją historią, to nie pozostaje mu nic innego, jak tylko zrzucić  z biurka zalegające papiery i zacząć pisać – koniecznie czarnym długopisem.

Młoda czarownica i wspaniałości świata Jaar

Jego debiutancki cykl Kroniki Jaaru to baśniowa opowieść o młodej czarownicy imieniem Kate. Trafia ona do magicznej krainy pełnej ferów, nimf i innych niesamowitych stworzeń, gdzie będzie musiała stawić czoła przeciwnościom, które nawet jej się nie śniły.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love