Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Którzy Youtuberzy zawitają do Strefy Filmowo-Serialowej?

Pyrkon 2023 zbliża się wielkimi krokami, ale my nie zwalniamy tempa i cały czas mamy dla Was w zanadrzu wiele fantastycznych punktów programu! Tym razem prezentujemy Wam aż trzy atrakcje, które będą nie lada gratką dla fanów filmów i seriali! Na Pyrkonie nie zabraknie niesamowitych Youtuberów, którzy z chęcią podzielą się z Wami swoją wiedzą i pasją! W Strefie Filmowo-Serialowej na fanów kina i seriali czekać będą twórcy kanałów “Brody z Kosmosu”, “Język Filmu” oraz “Napisy Końcowe”!

Kim jest “Brody z Kosmosu”?

“Brody z Kosmosu”, czyli Julian Jeliński, na swoich kanałach recenzuje filmy, seriale, animacje oraz komiksy. Jego vlog „Brody z kosmosu” to kanał pełen brodatych recenzji i najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat. Na Brodach znajdziecie „Najgorsze Animacje”, podcast „Koszmarne Horrory”, komentarze i popkulturowe analizy. 

Julian od dawna zajmuje się popkulturą, co mogło skończyć się tylko jednym – od lat jest zapraszany na największe konwenty popkulturowe w Polsce! Współprowadzi również audycję w Radio Wrocław „Do kina z Julianem”, prowadził także wykłady w kinie Nowe Horyzonty i współpracował m.in. z Empikiem, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Radiem Wrocław Kultura, wydawnictwami Egmont, Non Stop Comics czy KBOOM.

Uwielbia poszukiwać dodatkowych znaczeń, ukrytej ideologii i zabawnych interpretacji ukrytych w dziełach popkultury prawie tak bardzo, jak uwielbiał to Slavoj Żiżek.

Gdy nie nagrywa, jest człowiekiem-przewodnikiem swojego ślepego psa i nosicielem upierdliwego kota.

Brody z Kosmosu – YouTube

Poznajmy “Język filmu”

Za “Język filmu” odpowiada Szymon Kołodziejczyk, który już podczas studiów tworzył kino niezależne, o którym mówiły media. Doświadczenie zdobywał w praktyce, na planach filmów. Swoje prace konsultował z Jadwigą Zajicek, polską montażystką (“Kiler”, “Hydrozagadka”, “Janosik”), od której dostał solidne lekcje tworzenia filmów. Gdy dostał pierwszą kamerę od dziadka, szybko zajął się filmem i animacją zawodowo. 

Od 15 lat prowadzi zajęcia na uczelni wyższej, ucząc tworzenia filmów. Chęć zarażania wiedzą na temat tego, jak działa język wizualny poprowadziła go do stworzenia kanału Youtube: “Język Filmu”. W swoich materiałach zdradza sztuczki i techniki pracy reżyserów, operatorów i ludzi od postprodukcji. Przybliża młodym widzom stare techniki tworzenia efektów specjalnych w kinie. Stara się opowiadać jak światło, kolor czy montaż działają na odbiorcę. Mówi językiem zrozumiałym dla każdego widza, bo chce, by każdy zakochał się w języku filmowym tak jak on kiedyś.

Jest również miłośnikiem kina domowego i technologii nowych mediów, a także kolekcjonerem filmów na nośnikach fizycznych, których posiada więcej niż Netflix w swojej ofercie VOD. Od kiedy był na jednym szkoleniu HDR w branży filmowej i od kiedy posiada zestaw kina domowego z możliwościami HDR, jest fascynatem tej technologii. Wciąż zgłębia wiedzę na temat obrazu HDR w kontekście filmów. Zauważa, jak mało jest dostępnych publicznie informacji dotyczących poprawnego odtwarzania filmów HDR i chce podejmować dyskusję w tym temacie.

Język Filmu – YouTube

Kto tworzy “Napisy Końcowe”?

Za kanał Napisy Końcowe odpowiadają Radek Pisula i Oskar Rogowski. Na ich kanale znajdziecie wciągające dyskusje i komentarze na temat doniesień ze świata filmu oraz popkultury. Już same ich zainteresowania pokazują, jak wiele zróżnicowanych i ciekawych tematów do rozmów mają pod dostatkiem!

Radek Pisula – pan i władca popkulturowo-życiowego fanpage’a “Full Frontal Pisula”, współzałożyciel vloga i podcastu “Napisy Końcowe” oraz kanału z sesjami RPG “Spalmy to!”. Dziennikarz, tłumacz, wojownik kosmosu. Kinowo pożera wszystko – szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz Złotą Erę Hollywood. Ceni kontynuacje filmów, na które nikt nie czeka (z naciskiem na kolejne „Króle Skorpiony”). Uwielbia Grace Kelly, Kaczora Howarda oraz King Konga – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie.

Oskar Rogowski – fan popkultury i superbohaterów od trzeciego roku życia. W 2014 roku założył własny kanał na youtube o tematyce komiksowej. Później współprowadził też podcasty „Comics Weekly” oraz „Nienazwany podcast filmowy”. Zajmował się tłumaczeniem wydawanych w Polsce komiksów Marvela. Dzisiaj współtworzy kanał “Napisy Końcowe” o tematyce popkulturowej oraz “Spalmy toǃ”, gdzie prowadzi sesje RPG.

Napisy Końcowe – YouTube

Jedno jest pewne – podczas swoich prelekcji nasi Youtuberzy opowiedzą Wam o wielu ciekawych rzeczach, a może nawet zdradzą, co jest kluczem do sukcesu w prowadzeniu lubianego i obleganego kanału na Youtube!

To jak? Z kim widzimy się podczas spotkań z nimi?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.