Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Loczniki na Pyrkonie – znacie już pełny skład jury podczas konkursu tańca k-pop!

Pyrkon 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wasz ulubiony konkurs tańca k-pop! Przyszedł czas, aby przedstawić wam ostatnią parę sędziów, którzy ocenią występy uczestników Pyrkon K-pop Cover Dance Festival. Będzie to Taneczny duet Loczka i Nicki – czyli Loczniki, który szturmem zwojował TikToka, Instagrama oraz YouTube.

Kolejna edycja Pyrkon K-pop Cover Dance Festival nabiera tempa!

Wraz z ujawnieniem ostatniej dwójki sędziów podczas tegorocznej edycji konkursu, mija również czas wysyłania zgłoszeń przez formularz. W zeszłym roku do etapu finałowego zakwalifikowało się piętnaście drużyn, a ich występy przez godzinę elektryzowały widownię Sceny Plenerowej. Jesteśmy pewni, że w tym roku podniesiecie poprzeczkę jeszcze wyżej. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji najlepszą z drużyn wyłoni grono specjalistów. Przyjrzyjmy się bliżej sylwetkom ostatniej pary sędziów.

Loczniki – od street dance do gier wideo

Loczniki to polski duet taneczny, składający się z Loczka i Nicki. Są znani głównie dzięki swojej obecności w mediach społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram i YouTube. Na TikToku zdobyli dużą popularność, posiadając ponad 3 miliony obserwujących i 121.1 miliona polubień. Na Instagramie mają również znaczącą obecność, z ponad 901 tysiącami obserwujących.

Para ta specjalizuje się w stylu tanecznym zwanym popping, który jest jedną z form street dance. Udało im się zyskać uznanie nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowej scenie tanecznej. Dodatkowo, ich unikalnym znakiem rozpoznawczym jest imitowanie postaci z gier wideo i filmów anime, co przyczyniło się do ich popularności w internecie.

Na swoich filmikach Loczniki wcielali się w postaci z gier Bethesdy, parodiowali openingi z anime a także przedstawiali trudy codziennego życia z NPC girlfriend.

Oprócz występów tanecznych, Loczniki oferują również kursy taneczne, które można znaleźć na ich stronie internetowej. Ich kreatywność i umiejętności taneczne przyciągają fanów z różnych środowisk, czyniąc ich jednymi z bardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej kulturze tanecznej i w mediach społecznościowych.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie zaobserwujcie naszych gości na ich mediach społecznościowych

> YouTube
> TikTok
> Instagram

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.