Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Maciej Antkiewicz odwiedzi Pyrkon jako gość Bloku Naukowego

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Blok Naukowy nie próżnuje i zasypuje nas kolejnymi atrakcjami. Co więcej, jak większość z Was wie, na Pyrkonie nie samą fantastyką człowiek żyje. W związku z tym z przyjemnością ogłaszamy, że jako gość Bloku Naukowego pojawi się Maciej Antkiewicz, który poprowadzi dla nas prelekcję na Sali Ziemi – „Medycyna i seks” (+18).

Przedstawmy naszego prelegenta

A teraz słów kilka o samym Macieju. Maciej jest lekarzem – specjalistą chirurgii naczyniowej. Na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu, wykonując operacje z zakresu chirurgii naczyniowej, ogólnej i transplantacyjnej, takie jak zaopatrywanie tętniaków aorty, naprawa uszkodzonych tętnic czy przeszczepianie nerek. Ponadto zajmuje się działalnością naukową i kształceniem studentów. Od dziecka interesuje się szeroko rozumianą fantastyką (literatura, filmy, gry komputerowe, RPG). Pasjonat i twórca larpów, m.in. Larpa Gothic, Prezes Stowarzyszenia Pasjonatów Gier Fabularnych Silesian Games. Od dobrych paru lat stały bywalec konwentów i twórca cieszących się dużą popularnością prelekcji z pogranicza medycyny.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.