Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Marcin Świerkot gościem Bloku Gier Bez Prądu

Marcin Świerkot to założyciel Awaken Realms – jednego z największych wydawców gier planszowych w Polsce. Pracował nad grami planszowymi, takimi jak: The Edge: Dawnfall, This War of Mine: TBG, Lords of Hellas, Nemesis czy Siegestorm.

Awaken Realms, Marcin Świerkot, Pyrkon, blok gier bez prądu, planszówki, program pyrkon, gość, Edge: Dawnfall, This War of Mine: TBG, Lords of Hellas, Nemesis, Siegestorm Firma Marcina Świerkota, Awaken Realms, powstała w 2014 r. i szybko zaczęła odnosić sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą

Awaken Realms to firma zajmująca się malowaniem figurek do gier (m.in. do Warhammera) oraz tworzeniem gier planszowych z autorskimi figurkami, która obsługuje klientów z całego świata – między innymi Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Chin i Arabii Saudyjskiej. Zatrudnia projektantów, grafików i artystów. Marcin Świerkot, jako jeden z  jej założycieli, uczestniczył w procesie kreowania gry „The Edge” i zbierania na Kickstarterze funduszy na jej wydanie, w dużej mierze przyłożył się także do powstania planszowej wersji popularnej polskiej gry komputerowej „This War of Mine”.

Marcin Świerkot i Awaken Realms działają międzynarodowo, ale też aktywnie wspierają polską scenę planszówkową. To dzięki nim możliwość wydania otrzymała nowa gra jednego z tegorocznych gości Pyrkonu, Adama Kwapińskiego, zatytułowana „Nemesis”.

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love