Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Meago i Maciej Kur zasilą grono gości Bloku Komiksowego!

Takich troje, jak ich dwoje, to nie ma ani jednego? Z ich połączonych mocy powstaje komiks Delisie”, choć to nie jedyny projekt, nad jakim pracują. Blok Komiksowy zaprosił Macieja Kura oraz Magdalenę Meago” Kanię… i wiecie co? Tego nie możecie przegapić! 

Ramię w ramię

Kojarzycie „Delisie”, smakowitą powieść graficzną, którą śmiało mogą czytać nie tylko najmłodsi? Jeśli nie, to zdecydowanie powinniście nadrobić to jak najszybciej, ponieważ będziecie mieć niesamowitą możliwość, by spotkać się z twórcami tej komiksowej opowieści. Magdalena „Meago” Kania oraz Maciej Kur pojawią się bowiem jako goście Bloku Komiksowego na tegorocznym Pyrkonie. 

Postaci przedstawione w „Delisiach” powstawały już od wielu lat za sprawą wyobraźni Meago. Do wymyślenia historii został zaś zaproszony Maciej Kur, gdy duet pracował nad innym tytułem dla młodszych – „Emilka Sza”. Z pewnością niecodzienny jest fakt, że “Delisie” zadebiutowały za granicą, gdzie stały się tak wielkim hitem, że tworzony jest serial animowany na bazie tego pomysłu.

A jednak osobno

Magdalena „Meago” Kania

Magdalena „Meago” Kania jest graficzką 2D, która specjalizuje się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Uwielbia również character design i grafikę do gier. Zaczynała od wydawania swoich mango-podobnych komiksów, a potem na siedem lat związała się ze studiem gamedeveloperskim, dzięki czemu wzięła graficzny udział przy portach takich gier jak: „Ultra Street Fighter”, „Tales of Zestiria” oraz „Dark Souls: Remastered”. Wróciła do korzeni i wraz z Maćkiem Kurem zrealizowała dwa komiksy – „Emilka Sza” oraz „Delisie”. Obecnie kontynuuje serie i pomaga przy produkcji serialu oraz rozwoju marki tego drugiego tytułu.

Maciek Kur z kolei jest nie tylko scenarzystą komiksów, ale również filmów animowanych. Ukończył Warszawskie ASP oraz Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie. Prowadzi autorskie wykłady dla dzieci i młodzieży, na których odkrywa przed swoimi słuchaczami historię komiksu, a także warsztaty na temat sztuki tworzenia powieści graficznych. Wraz z Piotrem Bednarczykiem stworzył serię „Lil i Put”, aktualnie pracuje nad scenariuszem do oficjalnej kontynuacji legendarnego „Kajka i Kokosza”, współtworzy też powstającą, serialową adaptację tej serii oraz pełnometrażowy film „Ryjówka Przeznaczenia”. Na swoim koncie ma książkę fantasy dla dzieci, noszącą tytuł „Sylwia Sylwester jest Niecałopełnista”.

A zatem… kto już nie może się doczekać? 

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.