Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl
ProgramLineup Kup bilet

Michael Morys-Twarowski, autor książek historycznych, kolejnym gościem Strefy Naukowej na tegorocznym Pyrkonie!

Interesujecie się historią Polski? W takim razie mamy dla Was, drodzy Pyrkonowicze, świetną wiadomość – Michael Morys-Twarowski, autor książek poświęconych dziejom naszego kraju, pojawi się na tegorocznym Pyrkonie.

Michael Morys-Twarowski

Michael Morys-Twarowski – kim jest? 

Michael Morys-Twarowski jest autorem następujących książek historycznych: „Polskie imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą”, „Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego” oraz „Przedmurze cywilizacji. Polska 1000 lat na straży Europy”. Jesienią 2023 roku ukaże się kolejna książka autora – „Barbarica”, która opowiadać będzie o historii dzisiejszych ziem Polski od starożytności aż  do czasów Mieszka I. 

Prócz tego Michael Morys-Twarowski ma na swoim koncie około stu publikacji naukowych, w tym trzech monografii. Jest także finalistą konkursu Script Pro za scenariusz spaghetti-westernu „Pomścić Janka Muzykanta”.

Michael Morys-Twarowski jest również absolwentem prawa i amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na tej samej uczelni obronił doktorat z historii.