Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Michał „Puszkin” Marszalik prelegentem zapraszanym Strefy Fabularnej

Michał „Puszkin” Marszalik to przede wszystkim twórca i wieloletni organizator Pucharu Mistrza Mistrzów, założyciel oraz przez długi czas redaktor naczelny Informatora Konwentowego, a także redaktor miesięcznika Magia i Miecz.

Michał "Puszkin" Marszalik, Pyrkon, Strefa Fabularna, prelegent, puchar mistrza mistrzów, informator konwentowy, magia i miecz Michał „Puszkin” Marszalik już od lat odmienia polską scenę RPG

Od 22 lat mistrz gry i gracz RPG. Organizował i współorganizował konwenty takie, jak Konkret, Konkrecik, Magicon, Polcon, ConQuest i YachtCon. Jest współautorem podręcznika RPG „Wiedźmin: Gra Wyobraźni” oraz członkiem i założycielem Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

W ciągu swojej wieloletniej działalności Michał „Puszkin” Marszalik pomógł zaistnieć w Polsce niejednemu medium związanemu z grami fabularnymi i fantastyką. Współpracował z magazynem Gwiezdny Pirat, był redaktorem miesięcznika Magia i Miecz i założycielem oraz przez długi czas redaktorem naczelnym Informatora Konwentowego.

To właśnie jemu miłośnicy gier fabularnych zawdzięczają istnienie Pucharu Mistrza Mistrzów – konkursu mającego na celu wyłonienie najlepszego Mistrza Gry RPG w Polsce.

Awatar autora

O autorze

Jakub Orłowski