Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Michał “Śledziu” Śledziński – polski rysownik, scenarzysta oraz twórca animacji – gościem Strefy Komiksowej podczas Pyrkonu 2024!

Trzeba przyznać, że Strefa Komiksowa w tym roku nie zasypuje gruszek w popiele, z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy więc, że kolejnym gościem nadchodzącego Festiwalu Fantastyki Pyrkon jest Michał “Śledziu” Śledziński! 

Michał “Śledziu” Śledziński – kim jest? 

Urodził się w 1978 roku w Bydgoszczy. To Szwederowiak, rysownik, scenarzysta oraz twórca animacji. Absolwent Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Współtwórca i redaktor naczelny magazynów komiksowych „Produkt” i „P-Lux” oraz zina „Azbest”. Autor serii komiksów: “Osiedle Swoboda”, “Fido i Mel”, “Strange Years”, “KDP”, “Czerwony Pingwin musi umrzeć!”, “Na szybko spisane”, a także “Wartości rodzinne”. 

Pracował przy produkcji animacji, gier oraz reklam. Współpracował m.in. z magazynami o grach komputerowych, takimi jak „Secret Service”, „Świat Gier Komputerowych”, „Pixel”, „PSX-Extreme”. W latach 2020-2023 nadzorował jako Art Director stronę plastyczną animowanej adaptacji serii “Kajko i Kokosz” był częścią zespołu reżyserskiego serialu. 

Reżyserował serial „Kacperiada” (na podstawie książek Grzegorza Kasdepke), współtworzył zespół realizujący pełnometrażową animację „Diplodok”. Jest współtwórcą, animatorem, reżyserem serialu animowanego „Ogar i Rogal”. Aktualnie pracuje nad pełnometrażowymi animowanymi adaptacjami komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek” (jako Art Director) i „Osiedle Swoboda” (jako scenarzysta i reżyser).

Michał “Śledziu” Śledziński na Pyrkonie! 

Michała spotkacie podczas tegorocznego Pyrkonu w Strefie Komiksowej, gdzie nie tylko weźmie udział w punktach programu, ale także z miłą chęcią podpisze Wam egzemplarze jego komiksów! A jeśli nie możecie doczekać się czerwca, to koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową autora!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.