Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Miłośnicy erpeżków, wskakujcie do gry z Tomkiem 'Kiperiusem’ Kilanem i jego Cyrkiem!

Na Pyrkonie świat wyobraźni stoi szeroko otworem! Od przygód w dalekich krainach, gdzie smoki strzegą skarbu, a krasnoludy ostrzą topory, przez codzienność, ale z twistem (no bo kto nie lubi rozwiązywać zagadek, w których walka toczy się o rodzinny majątek albo trzeba rozwiązać tajemnicę czyjegoś zaginięcia?), aż po apokaliptyczną wyprawę, gdzie ludzkość chyli się ku schyłkowi i jesteście jednymi z niewielu ocalałych po katastrofie! Jak żyć? Albo lepsze pytanie – jak przeżyć? Zbierzcie drużynę i spotkajcie się Tomaszem „Kiperiusem” Kilanem, człowiekiem, którego serce bije dla gier fabularnych!

Kto to ten Kiperius?

Tomek Kilan to nie tylko czarodziej klocków narracyjnych, ale także koci ojciec, który w ciągu zaledwie dwóch lat stworzył społeczność, która dzisiaj bije rekordy aktywności w Polsce! Jego projekt, Erpegowy Cyrk, to nie tylko serwer na Discordzie, ale prawdziwe magiczne laboratorium, gdzie łączą się historia i niesamowita społeczność oraz stare, jak i nowe przyjaźnie.

Tomek ceni sobie roleplay i wspólne kreowanie świata, które według niego nigdy nie powinno być przyćmiewane przez mechanikę. D&D zajmuje specjalne miejsce w jego sercu, jednak uwielbia też eksperymentować i sięgać po przeróżne systemy mainstreamowe oraz indie (ostatnio jest zakochany w Blade Runnerze oraz Flabbergasted!).

Cyrk na wysokich obrotach!

Znacie Erpegowegy Cyrk na TikToku? No cóż, Tomkowi jako jednemu z pierwszych udało się wejść na tę platformę w polskim świecie gier fabularnych. To właśnie tam zaczęła się jego podróż po wzgórzach i dolinach storytellingu, gdzie uważa to za drugi z trzech filarów swojej działalności. Pierwszym był oczywiście Discord. A co z trzecim w takim razie? Długie i krótkie kampanie, sesje jednostrzałowe i całe mnóstwo luźnych gier czeka na was na Twitchu, gdzie Cyrk stawia swój ostatni, równie imponujący filar.

Więcej przygód, więcej bohaterów, jeszcze więcej zabawy!

Jednym z najjaśniejszych punktów na RPGowej mapie Cyrku jest Cyrkon – serwerowe wydarzenie online. To prawdziwe święto dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grach fabularnych. Kilka sesji, wielu doświadczonych mistrzów, dziesiątki nowicjuszy – to przepis na sukces i niezapomnianą przygodę!

Wspólnie zagrajmy w sesję lub dwie

Nie przegapcie okazji spotkania z Kiperiusem podczas Pyrkonu! To będzie niepowtarzalna szansa, aby poznać tajniki tworzenia Erpegowego Cyrku, dowiedzieć się, co kryje się za kulisami Twitchowych streamów, a może nawet odkryć nową, magiczną pasję do gier fabularnych.

A przede wszystkim – podzielcie się informacją ze znajomymi i wkręćcie się w nowe, fantastyczne światy!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.