Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Nadzorowane nauczanie maszynowe, czyli warsztaty Marka Malinowskiego – oto kolejna atrakcja Strefy Naukowej!

Strefa Naukowa to nie tylko wystąpienia prelegentów, ale podczas przyszłorocznej edycji Pyrkonu to także warsztaty, podczas których Wy, uczestnicy, zyskacie praktyczną wiedzę! Podczas Pyrkonu będziecie mogli poznać tajniki nadzorowanego nauczania maszynowego pod okiem Marka Malinowskiego. Prawda, że brzmi to dość enigmatycznie? A to bardzo przydatna umiejętność, która pozwala maszynom uczyć się na podstawie różnych dostępnych danych.

Słów kilka o warsztatach

Podczas warsztatów przeniesiecie się do magicznego świata uczenia nadzorowanego, czyli techniki, która pozwala maszynom uczyć się na podstawie danych wejściowych i etykiet. Dzięki temu możliwe jest rozpoznawanie wzorców, prognozowanie przyszłych zdarzeń i podejmowanie trafnych decyzji. Jak się łatwo domyślić, zastosowania uczenia maszynowego nadzorowanego są bardzo szerokie i obejmują wiele dziedzin życia.

Po zakończeniu warsztatów zdobędziecie umiejętności i wiedzę, które pozwolą Wam stworzyć własny model uczenia maszynowego. Decyzja o tym, co potem zrobicie ze swoim modelem, będzie zależała od Was! Niemniej jedno musicie wiedzieć – te warsztaty wiążą się z jedną obietnicą: “0 lini kodu zostanie napisanych!„!

Kim jest Marek Malinowski?

Marek posiada ponad 15 lat doświadczenia w IT w różnych organizacjach (automotive, consulting). Obecnie odpowiedzialny jest za obszar strategii, innowacji i narzędzi w obszarze wsparcia IT. Z wykształcenia jest inżynierem (Computer physics).

To fan myślenia projektowego (Design Thinking), grywalizacji, automatyzacji i wszystkiego co ułatwia życie. Aktywny wolontariusz i trener. Szkoli różne grupy ludzi (odnajdą się u niego osoby techniczne, nietechniczne, młodzież i dorośli).


Prywatnie tata i mąż, fan wrocławskich krasnali, geocachingu, animacji (Gravity Falls, wszystkie produkcje stworzone przez Setha Macfarlane’a), brytyjskiego humoru (Ricky Gervais, Eddie Izzard, etc.) i jazdy na rowerze. Obserwator opolskiego nieba w poszukiwaniu znaku żółwia. A także właściciel psa o imieniu Mabel.

Nie przegapcie tej unikalnej okazji na naukę i zabawę! Zapraszamy na warsztaty Marka Malinowskiego!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.