Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Netflixowi goście – Bartek Kowalski i Mirella Zaradkiewicz – odwiedzą Pyrkon!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest współpracować z jedną z największych platform VOD? Jeśli tak, to nasi następni goście z całą pewnością zaspokoją Waszą ciekawość! Bartek Kowalski i Mirella Zaradkiewicz mogą poszczycić się wielkim doświadczeniem w pracy w branży filmowo-serialowej, co przełożyło się na współpracę między innymi z Netflixem!

Poznajmy Bartka Kowalskiego i Mirellę Zaradkiewicz 

Bartosz Kowalski jest absolwentem szkół filmowych w Paryżu i Los Angeles, a także autorem nagradzanych dokumentów HBO „Moja Wola” i „Niepowstrzymani” oraz zwycięzcą Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2014. Był również nominowany do Paszportu Polityki i nagrody Gildii Reżyserów Polskich. Jego debiut fabularny, „Plac zabaw”, miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian i wyróżniony został m.in. na festiwalach w Gdyni, Warszawie, Koszalinie, Londynie czy Melbourne. Współpracuje z platformą Netflix, dla której zrealizował filmy „W lesie dziś nie zaśnie nikt” część 1 i 2 oraz „Ostatnia Wieczerza”.

Z kolei Mirella Zaradkiewicz z branżą filmową związana jest już od 1995 roku. Pracowała przy filmach Michela Piccoli „Czarna plaża” („La Plage Noire”), Taylora Hackforda „Dowód życia” („Proof of Life”), Agnieszki Holland „Janosik”, Wojtka Smarzowskiego „Dom zły” i „Drogówka”, Jerzego Hoffmana „Bitwa warszawska” i wielu innych. Jej dorobek artystyczny jest imponujący – pracowała już jako kierowniczka produkcji, scenarzystka i producentka. Jako producentka w ostatnich latach angażuje się we współpracę z młodymi twórcami, z sukcesem pomagając im zadebiutować pełnometrażowymi fabułami.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wygląda ich praca, posłuchać o tym, w jakich projektach brali już udział lub zasięgnąć rady, jak zaistnieć w świecie produkcji filmów i seriali, spotkanie z nimi to dla Was punkt obowiązkowy podczas tegorocznego Pyrkonu!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.