Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Kolejny gość Strefy Komiksowej! Nikola Kucharska pojawi się na tegorocznym Pyrkonie!

Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy, że do grona gości Strefy Komiksowej dołącza Nikola Kucharska, mająca na swoim koncie oszałamiający dorobek! 

Nikola Kucharska – kim jest? 

Nikola Kucharska, kolejny gość Strefy Komiksowej, ma na swoim koncie ponad trzydzieści zilustrowanych książek, ponad dziesięć autorskich publikacji oraz wiele zilustrowanych gier planszowy. W swojej działalności skupia się jednak na tworzeniu autorskich komiksów i książek dla dzieci. 

Prywatnie Nikola Kucharska jest współlokatorką dwóch kotów, miłośniczką kawy, porządku i dobrego jedzenia. Gdy nie rysuje i nie myśli o książkach, to gra w gry wideo, piecze chałki i chodzi na piesze wycieczki do lasu.

Nikola Kucharska – jej dorobek zachwyca!

Nikola współpracuje z wieloma wydawcami i to nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Danii, Finlandii, Korei, Niemczech oraz w Hiszpanii. Jej “Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód” została nominowana w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016. Z kolei “Zaginiona wyspa” otrzymała nominację w tym samym konkursie, ale trzy lata później. W 2020 jej książka „Fakty i plotki o smokach” została wyróżniona w tymże konkursie. 

Jej „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, nagrodę główną w austriackim konkursie na mądrą książkę roku Wissenschaftsbuch des Jahres 2021, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018. Zaprojektowana przez nią gra „W Krainie Baśni” została Grą Roku dla Dzieci 2023 roku w prestiżowym konkursie Planszowa Gra Roku.

Nikola Kucharska na Pyrkonie! 

Nikola pojawi się w Strefie Komiksowej na tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon, więc jeśli marzycie o zdobyciu jej autografu lub zadaniu nurtujących Was pytań, to możecie być pewni, że znajdzie się ku temu okazja! 

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.