Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Nocne Kino Plenerowe i w tym roku zapewni wiele filmowych emocji!

Miłośnicy filmowych seansów także w tym roku znajdą miejsce, w którym wygodnie usiądą i dadzą się pochłonąć fabule oglądanych produkcji. W planie mamy bowiem wiele filmowych pokazów w Nocnym Kinie Plenerowym, w tym jeden wyjątkowy – Animatora bez selekcji, podczas którego będziecie mogli nie tylko obejrzeć konkursowe animacje, ale i zagłosować na tę, która skradnie wasze serce. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Noc z piątku na sobotę 

22:15 – 00:15 “Mortal Kombat” (2021)

Film akcji z 2021 roku w reżyserii Simona McQuoida, oparty na grze komputerowej o tym samym tytule. Prawdziwy must watch dla miłośników gry i porządnej filmowej bijatyki!

Wojownicy podróżują do świątyni boga Raidena, aby przygotować się do krwawego turnieju znanego jako Mortal Kombat.

00:15 – 02:15 “Conan Barbarzyńca” (2011)

Przygodowy film fantasy w reżyserii Marcusa Nispela, zrealizowany w technologii 3D, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na Jasona Momoę odgrywającego tytułową rolę. 

Conan poprzysięga zemstę na Khalarze Zymie, potężnym czarnoksiężniku, który wybił całe jego plemię.

02:15 – 04:15 “W lesie dziś nie zaśnie nikt” (2020)

Film wyreżyserowany przez Bartka Kowalskiego. To jeden z pierwszych polskich slasherów. Jeśli jesteście ciekawi jak nam, Polakom, to wychodzi, koniecznie obejrzyjcie!

Grupa nastolatków przyjeżdża na obóz przetrwania, gdzie ścierają się z dwoma zdeformowanymi kanibalami.

Noc z soboty na niedzielę 

22:15 – 23:45 Pokaz specjalny „Animator bez selekcji” 

Podczas pokazów krótkometrażowych filmów konkursowych Wy, pyrkonowa publiczność, będziecie mieli wyjątkową okazję, by wybrać filmy, które z tzw. „dziką kartą“. Dzięki Waszym głosom dołączą one do oficjalnej selekcji Konkursu Polskich Filmów Animowanych oraz głównego Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jego laureaci będą mieli skróconą ścieżkę do nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Możecie mieć realny wpływ na to, kto się zakwalifikuje! 

23:45 – 01:15 “Goblin Slayer”

Projekcja zorganizowana we współpracy z wydawnictwem Animagia, niebywała gratka dla fanów japońskich animacji!

Goblin Slayer i jego drużyna wyruszają po kolejną przygodę, podczas której natrafiają na trop potężnego paladyna.

01:30 – 03:00 “Wiedźmin” (2001)

Polski film fantasy z 2001 roku w reżyserii Marka Brodzkiego. 

Wiedźmin Geralt trudni się zwalczaniem niebezpiecznych potworów. Często jednak ludzkie okrucieństwo i żądza władzy są dużo groźniejsze.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.