Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Paulina Hendel, autorka serii Żniwiarz i Zapomniana Księga, przybędzie na Pyrkon!

Mamy wspaniałą wiadomość dla fanów twórczości Pauliny Hendel – pisarka będzie Gościem Strefy Literackiej podczas tegorocznego Pyrkonu! Paulina stworzyła dwie fantastyczne serie powieściowe – Żniwiarz i Zapomniana Księga. W każdym z tych cykli pierwsze skrzypce grają inne motywy, co tylko uatrakcyjnia jej powieści. Pyrkon będzie doskonałą okazją, aby spotkać się z autorką, poznać jej inspiracje oraz dowiedzieć się więcej o tajemniczych światach, które stworzyła w swoich książkach.

Poznajmy lepiej Paulinę Hendel i jej twórczość

Pisarka pochodzi z Miastka, małego miasteczka zagubionego wśród lasów i jezior. Obecnie mieszka w Gdańsku wraz z rodziną i psem Niją. Uwielbia czytać i pisać książki młodzieżowe, bo wierzy, że nasze metryki często pokazują więcej lat niż mają nasze dusze. Fantastyka zaś pozwala jej tworzyć i niszczyć całe światy, co czyni z ogromnym zapałem. Gdyby tego było mało, potrafi godzinami opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz tradycyjnych metodach leczenia. Poza literaturą, jest także miłośniczką dzikiej przyrody i zwierząt. Fascynuje ją także podróżowanie, szczególnie bez przewodnika, co pozwala odkrywać nowe miejsca. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w jej pisarskich dziełach, stanowiąc bogate źródło pisarskich inspiracji.

W serii Żniwiarz wykreowała świat, w którym można spotkać mniej lub bardziej przyjazne demony słowiańskie. Ludzie nie są jednak bezbronni. Istnieją bowiem jednostki chroniące ludzkość przed stworzeniami znanymi ze słowiańskich wierzeń, czyli tytułowi Żniwiarze. Z kolei w cyklu Zapomniana Księga mamy do czynienia z postapokaliptycznym, niebezpiecznym światem, w którym epidemie i zarazy zdziesiątkowały populację ludzką, a potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki. Jakby tego było mało, po ziemi zaczęły krążyć demony, bo przecież nie może być kolorowo!

Natomiast jej najnowsza powieść Cmentarz osobliwości zabiera czytelnika w zupełnie innym kierunku – do krainy chciwych bóstw i pokutujących dusz. Max, główny bohater, ma niełatwe zadanie do wykonania. Po tym, jak stał się właścicielem niezwykłego dworku, do którego przynależy cmentarz osobliwości, jego życie przestaje być zwyczajne. Okazuje się bowiem, że cmentarz zamieszkują piekielne dusze, a Max musi za wszelką cenę dopilnować, aby bramy cmentarza pozostały zamknięte.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury fantastycznej na spotkanie z Pauliną Hendel. My nie możemy się już doczekać!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.