Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Piotr Konieczny oraz Marcin Maj – redaktorzy serwisu Niebezpiecznik.pl – będą gośćmi Strefy Naukowej na tegorocznym Pyrkonie!

Jeśli interesują Was zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, głównie komputerowego, to z pewnością ucieszycie się z faktu, że gośćmi Strefy Naukowej na Pyrkonie 2023 będą twórcy serwisu Niebezpiecznik.pl. 

Czym jest serwis Niebezpiecznik.pl?

To największy w Polsce serwis w całości poświęcony tematyce bezpieczeństwa, zwłaszcza komputerowego. Tworzą go profesjonaliści z myślą o tym, by każdy użytkownik mógł bezpiecznie korzystać z internetu oraz swojego komputera czy smartfona. 

Na łamach serwisu publikowane są nie tylko najświeższe doniesienia z branży IT Security, ale także materiały własne w charakterze praktycznych porad, które przybliżają czytelnikom zagadnienie bezpieczeństwa komputerowego. 

Piotr Konieczny oraz Marcin Maj, poza działalnością edukacyjną, szkolą administratorów oraz programistów. Prowadzą także wykłady dla każdego, kto chciałby podnieść bezpieczeństwo swoich danych oraz zwiększyć prywatność podczas korzystania z zasobów internetu. 

Piotr Konieczny – kim jest i czym się zajmuje? 

Piotr Konieczny Niebezpiecznik

Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa, od szesnastu lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed atakami. Absolwent Glasgow Caledonian University. Wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT, laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider. Wykładowca studiów podyplomowych z cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej i AGH. W swojej karierze przeszkolił ponad 400 000 osób, a swoim ogólnopolskim cyklem wykładów „Jak nie dać się zhackować?” i darmowymi poradnikami na YouTube znacząco wpłynął na poziom bezpieczeństwa Polaków.


Piotr jest założycielem Niebezpiecznik.pl, kilkudziesięcioosobowej firmy doradczej, która nie tylko konsultuje projekty pod kątem bezpieczeństwa IT, ale także prowadzi największy w Polsce serwis poświęcony tematyce szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa i prywatności. W ramach Niebezpiecznika, Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów jak i programistów oraz zwykłych pracowników, którzy w ramach służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu. Uwielbia osoby, które czytają biografie prelegentów do końca.

Autor aplikacji CyberAlerty, która każdego tygodnia ostrzega setki tysięcy Polaków przed atakami.

Marcin Maj – kim jest i czym się zajmuje? 

Marcin Maj Niebezpiecznik

Analityk OSINT i dziennikarz z 18-letnim stażem. Na co dzień zajmuje się tzw. białym wywiadem, ale również opisywaniem i analizą oszustw internetowych, luk prawnych pozwalających na oszustwa, problemów ochrony danych osobowych oraz technologii związanych z prywatnością i zagrożeniami dla niej. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu OSINT, ochrony danych oraz bezpieczeństwa pracowników. Jest współautorem niebezpiecznikowego obszernego kursu wideo z tego zakresu. Współpracował z różnymi mediami, firmami i organizacjami pozarządowymi tworząc teksty prasowe w pismach branżowych oraz bardziej rozbudowane publikacje tematyczne i analizy. Jego ściśle technologiczne zainteresowania obejmują OSINT, analizę danych, ale też różne dziwne obszary np. wykorzystywanie fal dźwiękowych w śledztwach i w atakach.


Jako doświadczony publicysta i szkoleniowiec Marcin potrafi mówić o bezpieczeństwie tak, aby zrozumiały także osoby „nietechniczne”. Często pierwszą osobą, która reaguje na zgłoszenia problemów wpływających do redakcji Niebezpiecznika. Jeśli ktoś zgłosi nam problem dotyczący Twojej firmy, Marcin prawdopodobnie do Ciebie zadzwoni.

Niebezpiecznik.pl na Pyrkonie

Możecie być pewni, że w Strefie Naukowej czeka Was, drodzy Pyrkonowicze, niesamowita okazja, by dowiedzieć się czegoś na temat tego, jak bezpiecznie korzystać nie tylko z zasobów internetu, ale również z własnych urządzeń – komputerów oraz telefonów komórkowych. Nie przegapcie tej możliwości! 

Jeśli zaś interesują Was zagadnienia, które poruszają twórcy serwisu Niebezpiecznik.pl, to koniecznie zajrzyjcie na ich stronę internetową oraz kanał na YouTube. Zerknijcie także na ich social media: Facebook oraz Instagram i koniecznie zostawcie po sobie ślad!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.