Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Po raz kolejny – Japonia, synth-metal i banda roninów na Pyrkonie! JEREMIAH KANE zagra na scenie plenerowej dzięki czasozmieniaczowi.

JEREMIAH KANE święci tryumf za tryumfem. W 2022 roku wydali aż pięć singli oraz swój najnowszy jak do tej pory album – RONIN. Rok później dali koncert na Scenie Plenerowej festiwalu Pyrkon i zdobyli uznanie publiczności, która w ramach konkursu Czasozmieniacz umożliwiła im ponowny występ, podczas tegorocznej edycji Pyrkonu.

JEREMIAH KANE – jak połączyć muzykę z gier retro z drogą Ronina?

Historia zespołu rozpoczyna się w 2017 roku, od projektu solowego artysty pod pseudonimem Jeremiah Kane i debiutanckiego albumu “Neoangeles”. Pierwsze utwory utrzymane były w nurcie synth-wave i krążyły wokół tematyki gier wideo, a ich inspiracji należy doszukiwać się w muzyce syntezatorowej lat 80’tych.

Rozkwit syntetycznego kwiatu wiśni

W 2019 roku zespół odbył swoją pierwszą trasę koncertową, promując album „ALL OR NOTHING”. Dali wówczas koncerty w Czechach, Słowacji, Belgii, Ukrainie i Węgrzech, oraz w Niemczech. To właśnie z tego ostatniego państwa pochodził producent muzyczny – Kristian „Kohle” Kohlmannslehner, który umożliwił im wydanie w 2020 roku singli “Never Back Down” oraz “Specter”.

Rok później zespół podpisał kontrakt z, również niemieckim, wydawnictwem NoCut Entertainment. W 2023 roku zakończyli swój największy i triumfalny tour, obejmujący imponujące 20 koncertów na europejskiej mapie

JEREMIAH KANE ma na swoim koncie również występy na scenie plenerowej Pyrkonu. Dzięki waszym głosom, ich muzyka rozbrzmi na festiwalu również w tym roku.


Śledźcie naszych gości na ich social mediach:

Discord
Instagram
Facebook
YouTube
Twitter

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.