Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Pyrkon Logo Pyrkon
Strona główna » Blog » Program » Podsumowanie akcji Krewni Pyrkonu

Podsumowanie akcji Krewni Pyrkonu

Jako że Pyrkon już za nami, nadszedł czas, aby Krewni Pyrkonu podsumowali prowadzoną w czasie Festiwalu akcję, mającą na celu ratowanie życia ludzi, którzy potrzebują krwi lub szpiku.

Krewni Pyrkonu to nie tylko krwiodawcy!

Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Wszystko to, co uczestnicy naszego Festiwalu zostawili w namiocie Krewnych, długo jeszcze będzie wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia potrzebujących. Świeżo zarejestrowani potencjalni dawcy szpiku zwiększyli bazę dawców i szanse na przeżycie osób oczekujących na przeszczep, a osoby oddające krew zasiliły nieustannie przecież kurczące się zasoby stacji krwiodawstwa. Oto liczbowe podsumowanie odbywającej się w czasie Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 akcji:

  • 493 osoby zgłosiły się do oddania krwi
  • 304 osoby pozytywnie przeszły badania i wywiad lekarski oraz oddały krew
  • zebrano 130 litrów krwi
  • 35 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się do bazy dawców.

Warto wspomnieć, że od rozpoczęcia działalności Krewnych Pyrkonu, w czasie trwania wszystkich dotychczasowych Pyrkonów, zebrano krew od aż 1092 osób i zarejestrowano 246 potencjalnych dawców szpiku! Dziękujemy!

Swoje szczególne wyrazy wdzięczności chcemy przekazać firmom wspierającym akcję, od których dawcy otrzymywali „dodatkowe podziękowania” rozdawane w namiocie Krewnych Pyrkonu oraz na stoiskach.

Wspierającymi nas podmiotami są alfabetycznie: Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Sama akcja nie mogłaby się odbyć oczywiście bez udziału: Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Wszystkim dawcom, firmom oraz organizacjom jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Tagi: ,

Od lat uparcie i bez znacznych sukcesów usiłuję wprowadzić w swoim życiu równowagę pomiędzy snem, nauką, książkami, filmami, serialami oraz grami komputerowymi, planszowymi i fabularnymi. Żywię się głównie frytkami, czekoladą oraz nadzieją na to, że wkrótce będę mógł opuścić tę planetę. Czuję dziki i nieokiełznany lęk przed ewokami oraz serialowymi adaptacjami książek. Ale tak poza tym, to jestem optymistą.


Komentarze