Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Poznaj twórców „Kronik Myrtany”, renomowanego moda do kultowego Gothica!

Seria Gothic ma w Polsce status kultowej. Całe pokolenie wychowało się na tym niemieckim RPG-u, a wiele spośród tekstów weszło do słownika naszego fandomu. Mimo że od premiery minęło 20 lat, społeczność modderów do dzisiaj pracuje nad nowymi przygodami w świecie Myrtany. Na tegorocznym Pyrkonie spotkacie twórców najsłynniejszej takiej produkcji, nagrodzonej tytułem Moda Roku międzynarodowej społeczności modDB

Czym są „Kroniki Myrtany”?

„Kroniki Myrtany: Archolos” to projekt powstały w celu uhonorowania wyjątkowej serii gier. Darmowa modyfikacja to prawie 60 godzin rozgrywki w stworzonym od zera zakątku świata. Archolos to pełnoprawna samodzielna gra, której przejście zajmuje mniej więcej tyle samo co „oryginalnego” Gothica, a której fabuła i powalająca jakość produkcji przyprawiła fanów serii o zdumienie.

Zagraj i usłysz kultowe głosy

Tym, co wyróżnia „Kroniki Myrtany” spośród wielu innych podobnych modyfikacji jest w pełni zdubbingowana ścieżka dźwiękowa. W postacie pojawiające się w trakcie opowieści wciela się prawdziwa śmietanka aktorska. Wystarczy wspomnieć, że graczowi dane będzie usłyszeć głosy Cezarego Żaka, Mirosława Zbrojewicza czy Olgi Borys. Warto dodać, że wcielający się w rolę głównego bohatera Michał Klawiter będzie w tym roku na Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

„Kroniki Myrtany” na Pyrkonie

Na tegorocznym Pyrkonie spotkacie cały zespół Kronik Myrtany, w tym głównego programistę, reżysera, a także kompozytora ścieżki dźwiękowej Kamila Jędrzejewskiego. Kamil i Michał wezmą również udział w panelach dyskusyjnych branży muzycznej oraz dubbingowej.

To spotkanie obowiązkowe dla polskiego fandomu Gothica, ale i dla zainteresowanych moddingiem czy w ogóle gamedevem.

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa