Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Przed Wami kolejna pyrkonowa atrakcja, czyli Evil Cosplay!

Mamy dla Was kolejną pyrkonową atrakcję, tym razem taką, która wymagać będzie od Was trochę kreatywności! Wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w cosplayu, będą zadowoleni! Cosplayerzy amatorzy i profesjonaliści, maskaradnicy i przebierańcy, kostiumografowie i ty, przypadkowy przechodniu! Przed Wami niezwykła atrakcja, czyli Evil Cosplay!

Nie taki straszny ten Evil Cosplay

Evil Cosplay to pyrkonowy konkurs, który polegać będzie na tworzeniu improwizowanych kostiumów ze szpargałów, odpadków, elementów infrastruktury i wszystkiego, co nie jest akurat przyśrubowane do podłogi. Misternie ukryte szwy, mistrzowska praca w piance i stolarstwo surowo odradzane! Tutaj rządzi taśma! A na wymyślenie i stworzenie swojego niepowtarzalnego stroju będziecie mieli parę godzin!

Margaret Cosplay, czyli zdecydowanie NIE Evil Cosplay

Konkurs odbędzie się w piątek o godzinie 17.00 na Arenie. Każdy z Was wylosuje postać, w którą się wcieli!  Kolejnym plusem jest to, że nie będziecie musieli zapisywać się wcześniej, aby wziąć w nim udział. Wystarczy, że przyjdziecie w umówionym czasie zwarci, zdeterminowani i wyposażeni w odpowiednią ilość taśmy klejącej. Dla wielu osób chcących spróbować sił w Evil Cosplayu dodatkowym plusem będzie to, że konkurs skierowany jest do osób w każdym wieku. Konkurs zostanie zwieńczony uroczystym wręczeniem nagród i pokazem wszystkich strojów na Małej Scenie o godzinie 21.30. 

Jak konkurs to i nagrody

Jeśli pojawia się słowo „konkurs”, to muszą pojawić się też nagrody! Ci, którzy ukończą konkurencję na podium, otrzymają bony o wartości odpowiednio 300, 200 i 100 zł, które wydać będzie można u wybranych wystawców na terenie Pyrkonu (co za doskonała okazja, żeby wreszcie kupić tę poduszkę, za którą wzdychacie od kilku lat).
Zachęcamy do udziału i niech kreatywność będzie z Wami!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.