Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Psychologiczny punkt widzenia w Strefie Fabularnej!

Liczba punktów programu w Strefie Fabularnej stale rośnie. Dziś do grona osób wygłaszających prelekcje na najbliższym Pyrkonie dołączają aż dwie osoby – Anna Wojtaszczyk i Ada Nowakowska!

Nasze prelegentki są zawodu psychologami i postanowiły spojrzeć na zagadnienia związane z larpami i grami RPG z zupełnie innej perspektywy. Podczas prelekcji opowiedzą, dlaczego obie formy gier nie mogą być traktowane jako zamiennik terapii, jak również o potencjale wykorzystania gier w procesie terapeutycznym.. Dodatkowo przygotowały warsztaty, które również odbędą się w Strefie Fabularnej.

Poznajcie nasze prelegentki! Anna Wojtaszczyk, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Anna Wojtaszczyk jest z wykształcenia i zamiłowania psychologiem oraz terapeutą. Na co dzień pracuje w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz w poradni „W stronę zmiany”. Doświadczenie zdobywała w Stowarzyszeniu na Rzeczy Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz w placówkach Monaru. Jak sama mówi, kocha swoją pracę. Niezależnie od miejsca, w którym ją wykonuje, przekonuje się jak ważną rolę odgrywają słowa – to nimi kreujemy swoją rzeczywistość. Ceni w ludziach ich wyobraźnię, kreatywność i odwagę do odgrywania ról w codziennym życiu. Lubi obserwować jak wykorzystują to wszystko by wcielić się w fantastyczne postaci w grach. Jej ukochana postać, którą najwyższa pora odkurzyć i wyciągnąć po latach spod sterty codzienności to smukła elfka – Gariel.

Ada N Ada Nowakowska, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon owakowska to natomiast specjalistka od ludzi, z nerdowskim polotem. Z wykształcenia psycholog. Zawodowo związana ze służbą zdrowia, większość czasu spędza w szpitalach z pacjentami. Pracuje rozmową i szeroko pojętą narracją. Stara się napisać o tym doktorat. W czasach studenckich pomagała przy robieniu konwentów takich jak Brwikon, Avangarda czy Polcon. W wolnych chwilach podróżuje w głąb wczesnego średniowiecza odtwarzając słowiankę.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love