Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Psychologiczny punkt widzenia w Strefie Fabularnej!

Liczba punktów programu w Strefie Fabularnej stale rośnie. Dziś do grona osób wygłaszających prelekcje na najbliższym Pyrkonie dołączają aż dwie osoby – Anna Wojtaszczyk i Ada Nowakowska!

Nasze prelegentki są zawodu psychologami i postanowiły spojrzeć na zagadnienia związane z larpami i grami RPG z zupełnie innej perspektywy. Podczas prelekcji opowiedzą, dlaczego obie formy gier nie mogą być traktowane jako zamiennik terapii, jak również o potencjale wykorzystania gier w procesie terapeutycznym.. Dodatkowo przygotowały warsztaty, które również odbędą się w Strefie Fabularnej.

Poznajcie nasze prelegentki! Anna Wojtaszczyk, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Anna Wojtaszczyk jest z wykształcenia i zamiłowania psychologiem oraz terapeutą. Na co dzień pracuje w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz w poradni „W stronę zmiany”. Doświadczenie zdobywała w Stowarzyszeniu na Rzeczy Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz w placówkach Monaru. Jak sama mówi, kocha swoją pracę. Niezależnie od miejsca, w którym ją wykonuje, przekonuje się jak ważną rolę odgrywają słowa – to nimi kreujemy swoją rzeczywistość. Ceni w ludziach ich wyobraźnię, kreatywność i odwagę do odgrywania ról w codziennym życiu. Lubi obserwować jak wykorzystują to wszystko by wcielić się w fantastyczne postaci w grach. Jej ukochana postać, którą najwyższa pora odkurzyć i wyciągnąć po latach spod sterty codzienności to smukła elfka – Gariel.

Ada N Ada Nowakowska, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon owakowska to natomiast specjalistka od ludzi, z nerdowskim polotem. Z wykształcenia psycholog. Zawodowo związana ze służbą zdrowia, większość czasu spędza w szpitalach z pacjentami. Pracuje rozmową i szeroko pojętą narracją. Stara się napisać o tym doktorat. W czasach studenckich pomagała przy robieniu konwentów takich jak Brwikon, Avangarda czy Polcon. W wolnych chwilach podróżuje w głąb wczesnego średniowiecza odtwarzając słowiankę.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.