Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Pyrkon odwiedzą polscy twórcy komiksów publikujący na platformie WEBTOON

WEBTOON to ogromna platforma internetowa, na której autorzy komiksów publikują swoje dzieła. Początkowo dostępna tylko w Korei Południowej, z czasem trafiła do innych krajów osiągając status międzynarodowej. Oczywiście również w Polsce mamy autorów publikujących swoje dzieła na WEBTOONIE. Jeśli chcecie posłuchać o ich pracy i komiksach, Pyrkon będzie do tego świetnym miejscem. Aż pięciu artystów pojawi się podczas tegorocznej edycji Festiwalu!

Co dla Was szykujemy?

Podczas Festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny z pięcioosobową grupą artystów z Polski publikujących swoje dzieła w sieci, a część z komiksów właśnie na platformie WEBTOON. Spotkacie tam:
Dogroma Stachowiaka i Kamilę Rudnicką („Light of a Heart”), Paulinę Lonczak („Jastrzębia Pieśń” – „The Hawk’s Song”), Emilię Marlewską („Cwaniara” – „Slyboots”) i Agnieszkę Kamieńską („Luna’s shape”).

I właśnie ich doświadczenia związane z publikowaniem na WEBTOONIE będą tematem panelu dyskusyjnego. Zatem jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu WEBTOONÓW i z czym się wiąże ta forma artystyczna, będzie to idealny punkt programu dla Was! Co więcej, nie jest to jedyna atrakcja, na której będziecie mieli okazję posłuchać naszych gości!

A teraz najważniejsze! Kim są nasi goście?

Dogrom Stachowiak jest rysownikiem komiksowym i artystą koncepcyjnym oraz absolwentem De Montfort University of Leicester na kierunku animacja.

Pracuje w gamedevie jako artysta 2D. Od wielu lat można go spotkać na konwentach jako wystawcę.

Jest współautorem komiksu internetowego „Light of a Heart”, w którym odpowiada za scenariusz oraz linie. W czasie wolnym chętnie rysuje potwory, pasjonuje się paleontologią.

Instagram: https://www.instagram.com/dogrom_

Kamila Rudnicka jest ilustratorką i kolorystką komiksową. Na co dzień nosi wyłącznie czerń, ale w rysunkach nie szczędzi nasyconych barw.

Współtwórczyni komiksu internetowego „Light of a Heart” – odpowiada za kolory oraz dialogi. Na konwentach spotkać ją można zarówno jako wystawcę, jak i cosplayerkę.

Jej pasją są gry fabularne, herbata oraz gotowanie.

Twitter: https://twitter.com/lovino_drawz

Paulina Lonczak w sieci ukrywa się pod pseudonimem „Kiriesława”. Z wykształcenia inżynier informatyki, z zawodu urzędnik, a po godzinach komiksiarz i ilustrator. Autorka komiksu „Jastrzębia Pieśń” oraz współautorka komiksu „Motanka”. Współpracuje również ze stroną webkomiksy.pl, gdzie zajmuje się social mediami oraz wspomaga głównego grafika.

Więcej jej prac można znaleźć tutaj:
Instagram: @kirieslawa (https://www.instagram.com/kirieslawa/)

Twitter: @kiriesempai (https://twitter.com/KirieSempai)

ArtStation @nindeinglorion (https://www.artstation.com/nindeinglorion)

Emilia „Emi de Clam” Marlewska to graficzka komputerowa, komiksiara, freelancerka i twórczyni Pasja Miniconowych plakatów. Mieszka w Gdańsku wraz z ukochanym kotem, tu też skończyła Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.

Uwielbia złoczyńców z klasą, pirackich piratów i klimaty słodko–gotyckie, co pewnie tłumaczy jej dwa wielkie projekty: internetowy komiks „Goth & Pastel” i bardzo złodziejsko-pirackie zeszyty „Cwaniary”.

Odpowiada też za skład tekstów i edycję graficzną mang dla wydawnictwa Hanami, liczne warsztaty graficzne dla dorosłych i młodzieży oraz uczenie ludzi podstaw szycia.

Linki:
WWW: https://emideclam.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/emideclam

Instagram: https://www.instagram.com/emideclam/

Agnieszka Kamieńska swoją amatorską przygodę z tworzeniem komiksów rozpoczęła w 2019 roku. Pierwszy projekt ,,Luna’s shape” ma obecnie 1,5 miliona wyświetleń na anglojęzycznej platformie webtoon. Dwa lata później rozpoczęła serię ,,Yaoi market”.

Z wykształcenia inżynier leśnictwa i absolwentka szkoły mundurowej. Do tego gracz ASG, grzybiarz, wokalista, cosplayer, bl enjoyer.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.