Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Pyrkon odwiedzą polscy twórcy komiksów publikujący na platformie WEBTOON

WEBTOON to ogromna platforma internetowa, na której autorzy komiksów publikują swoje dzieła. Początkowo dostępna tylko w Korei Południowej, z czasem trafiła do innych krajów osiągając status międzynarodowej. Oczywiście również w Polsce mamy autorów publikujących swoje dzieła na WEBTOONIE. Jeśli chcecie posłuchać o ich pracy i komiksach, Pyrkon będzie do tego świetnym miejscem. Aż pięciu artystów pojawi się podczas tegorocznej edycji Festiwalu!

Co dla Was szykujemy?

Podczas Festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny z pięcioosobową grupą artystów z Polski publikujących swoje dzieła w sieci, a część z komiksów właśnie na platformie WEBTOON. Spotkacie tam:
Dogroma Stachowiaka i Kamilę Rudnicką („Light of a Heart”), Paulinę Lonczak („Jastrzębia Pieśń” – „The Hawk’s Song”), Emilię Marlewską („Cwaniara” – „Slyboots”) i Agnieszkę Kamieńską („Luna’s shape”).

I właśnie ich doświadczenia związane z publikowaniem na WEBTOONIE będą tematem panelu dyskusyjnego. Zatem jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu WEBTOONÓW i z czym się wiąże ta forma artystyczna, będzie to idealny punkt programu dla Was! Co więcej, nie jest to jedyna atrakcja, na której będziecie mieli okazję posłuchać naszych gości!

A teraz najważniejsze! Kim są nasi goście?

Dogrom Stachowiak jest rysownikiem komiksowym i artystą koncepcyjnym oraz absolwentem De Montfort University of Leicester na kierunku animacja.

Pracuje w gamedevie jako artysta 2D. Od wielu lat można go spotkać na konwentach jako wystawcę.

Jest współautorem komiksu internetowego „Light of a Heart”, w którym odpowiada za scenariusz oraz linie. W czasie wolnym chętnie rysuje potwory, pasjonuje się paleontologią.

Instagram: https://www.instagram.com/dogrom_

Kamila Rudnicka jest ilustratorką i kolorystką komiksową. Na co dzień nosi wyłącznie czerń, ale w rysunkach nie szczędzi nasyconych barw.

Współtwórczyni komiksu internetowego „Light of a Heart” – odpowiada za kolory oraz dialogi. Na konwentach spotkać ją można zarówno jako wystawcę, jak i cosplayerkę.

Jej pasją są gry fabularne, herbata oraz gotowanie.

Twitter: https://twitter.com/lovino_drawz

Paulina Lonczak w sieci ukrywa się pod pseudonimem „Kiriesława”. Z wykształcenia inżynier informatyki, z zawodu urzędnik, a po godzinach komiksiarz i ilustrator. Autorka komiksu „Jastrzębia Pieśń” oraz współautorka komiksu „Motanka”. Współpracuje również ze stroną webkomiksy.pl, gdzie zajmuje się social mediami oraz wspomaga głównego grafika.

Więcej jej prac można znaleźć tutaj:
Instagram: @kirieslawa (https://www.instagram.com/kirieslawa/)

Twitter: @kiriesempai (https://twitter.com/KirieSempai)

ArtStation @nindeinglorion (https://www.artstation.com/nindeinglorion)

Emilia „Emi de Clam” Marlewska to graficzka komputerowa, komiksiara, freelancerka i twórczyni Pasja Miniconowych plakatów. Mieszka w Gdańsku wraz z ukochanym kotem, tu też skończyła Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.

Uwielbia złoczyńców z klasą, pirackich piratów i klimaty słodko–gotyckie, co pewnie tłumaczy jej dwa wielkie projekty: internetowy komiks „Goth & Pastel” i bardzo złodziejsko-pirackie zeszyty „Cwaniary”.

Odpowiada też za skład tekstów i edycję graficzną mang dla wydawnictwa Hanami, liczne warsztaty graficzne dla dorosłych i młodzieży oraz uczenie ludzi podstaw szycia.

Linki:
WWW: https://emideclam.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/emideclam

Instagram: https://www.instagram.com/emideclam/

Agnieszka Kamieńska swoją amatorską przygodę z tworzeniem komiksów rozpoczęła w 2019 roku. Pierwszy projekt ,,Luna’s shape” ma obecnie 1,5 miliona wyświetleń na anglojęzycznej platformie webtoon. Dwa lata później rozpoczęła serię ,,Yaoi market”.

Z wykształcenia inżynier leśnictwa i absolwentka szkoły mundurowej. Do tego gracz ASG, grzybiarz, wokalista, cosplayer, bl enjoyer.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.