Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Radek Rak pojawi się na Pyrkonie!

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów Radka Raka! Uznany i niebywale lubiany pisarz pojawi się na Pyrkonie i z całą pewnością opowie o wielu ciekawych wątkach. Twórca ceniony jest za bardzo barwny język, a także tworzenie nietuzinkowych bohaterów i światów, w których rzeczywistość często miesza się z tym, co wyobrażone lub wyśnione. I oczywiście za wiele innych rzeczy!

Słów kilka o Radku Raku

Radek Rak urodził się w 1987 roku w Dębicy. Jest lekarzem weterynarii i pisarzem fantastyki. W 2006 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, następnie studiował weterynarię na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Pierwsze opowiadania publikował pod pseudonimem „Ajwenhoł”. Zostały później wydane między innymi w takich magazynach, jak „Nowa fantastyka”, „Lampa”, czy „Fantastyka – wydanie specjalne”. Jego debiut książkowy to powieść „Kocham cię, Lilith.” Jest również autorem powieści “Puste niebo”, która była nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i otrzymała Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Nie można nie wspomnieć o „Baśni o wężowym sercu albo wtórym słowie o Jakóbie Szeli”. Za tę powieść Radek otrzymał wiele prestiżowych nagród, między innymi Nagrodę Literacką Nike i Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. 

fot.: Mikołaj Starzyński

W ostatnim czasie Radek Rak wydał dwa tomy serii Agla, czyli “Agla. Alef” i “Agla. Aurora”. Są to opowieści przygodowe, w których jednak brawurowa akcja jest równie ważna co wątki psychologiczne, skupienie się na przemianie i odnajdywaniu samego siebie.

To jak, też już czekacie z niecierpliwością na spotkanie z Radkiem? 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.